Infogram Zakopane • Atrakcje Wydarzenia Kultura Turystyka

Wystawa zbiorów narciarskich i prac Mieczysława Króla Łęgowskiego

Mieczysław Król Łęgowski był kowalem, rzeźbiarzem i poetą. Urodził się i mieszkał w Zakopanem. Początek działalności artystycznej Mieczysława Króla Łęgowskiego związany był ze stolarstwem i rzeźbieniem w drewnie. Od 2001 r. z podków, łańcuchów, trzóseł od pługów, itp, przy pomocy techniki kucia na zimno i spawania, tworzył oryginalne rzeźby. Swoje prace prezentował na licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych.

Największą pasją pana Mieczysława były narty. Przez lata zebrał ogromną kolekcję sprzętu związanego z historią narciarstwa, m.in. stare narty, pamiątki po narciarzach oraz archiwalne fotografie.

Centrum Tradycji i Turystyki w Kościelisku

Nowe Centrum Tradycji i Turystyki w Kościelisku już jest dostępne dla mieszkańców i turystów. W grudniu 2015r. został oddany do użytkowania obiekt Centrum Tradycji i turystyki w Kościelisku przy ulicy Nędzy Kubińca 136.

Budynek został wybudowany w ramach projektu „Centra tradycji i turystyki” realizowany we współpracy z partnerskim Miastem Tvrdosin z dofinansowaniem ze środków Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska Republika Słowacka na lata 2007-2013.

Więcej