Infogram Zakopane • Atrakcje Wydarzenia Kultura Turystyka

Twarze z portretów. Władysław Jarocki – Sylwia Brzyszczyk

Druga odsłona cyklu „Pokolenia” w pracowni Władysława Jarockiego na Harendzie. Twórczość zasłużonego profesora Akademii Sztuk Pięknych została tym razem  skonfrontowana z twórczością młodej malarki, studiującej na tej krakowskiej uczelni.

Monumentalny portret armeńskiej dziewczyny autorstwa Sylwii Brzyszczyk przywołuje z sentymentem kresy Dawnej Rzeczpospolitej, skąd wywodził się Władysław Jarocki i gdzie kształtowała się jego twórczość. Na wystawie zobaczymy też portrety mu najbliższych i ich fotografie.

Kuratorką wystawy i cyklu „Pokolenia” jest Zofia Weiss.

Wystawę można oglądać od 29 września w Galerii obrazów Władysława Jarockiego (Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie) od wtorku do niedzieli w godzinach 10:00-15:30
www.harenda.com.pl

Muzeum Jana Kasprowicza

Budynek, w którym Jan Kasprowicz spędził ostatnie lata swego życia, został wybudowany w 1920 roku przez harendziańskiego górala Jana Klusia Fudalę. Wkrótce kupiła go angielska malarka, Winnifred Cooper, od której w 1923 roku odkupił„Harendę” Kasprowicz. Ponieważ kupno domu umożliwiła mu wysoka zaliczka na tłumaczenia literatury angielskiej, Kasprowicz zwykł mawiać, że dom w Zakopanem zafundował mu „pewien Anglik, niejaki Szekspir”.

Muzeum Jana Kasprowicza i Galeria obrazów Władysława Jarockiego czynne od wtorku do niedzieli w godz. 10.15 – 15,15.

Kontakt: tel. 1820 68 426

Więcej