Infogram Zakopane • Atrakcje Wydarzenia Kultura Turystyka

Skate Theatre. Wystawa fotografii Miłosza Rebesia

21 czerwca to Światowy Dzień Deskorolki. Z tej okazji, w kawiarni STRH pojawi się wystawa fotografii Miłosza Rebesia zatytułowana „Skate Theatre”.

Na wystawę składają się spektakularne, dynamiczne zdjęcia skateboarderów. Poszczególne kadry zostały dobrane z uwagą. Pokazują, jak deskorolka wnika w miasto, tworząc razem z nim wspólny organizm. Deskorolka to nie tylko sport, czy hobby – to styl życia i właściwa dla niego kultura. To także miasto i jego architektura. Skateboarderzy postrzegają ją jednak inaczej niż urbaniści, przechodnie i zwykli mieszkańcy. Idąc po schodach widzą ewolucje, które można dzięki nim zrobić. Mijając krawężnik, czy dotykając poręczy, zastanawiają się nad tym, jak mógłby wyglądać przejazd po nich. Taką rolę pełni wszystko co ich otacza.

Deskorolka stała się naturalnym elementem tętna miasta, wprowadzającym życie w szarą, betonową przestrzeń. Czasem niczym religia nadaje sens i poczucie celu. Fotografie Miłosza Rebesia pozwalają zajrzeć na chwilę do tego pełnego pasji świata.

Wystawę można oglądać od 21 czerwca, codziennie w godzinach pracy kawiarni.

STRH Cafe&Gallery

STRH to kawiarnia widokowa i galeria, która mieści się na 3 piętrze (na strychu) w niedawno wybudowanej Kamienicy “KRUPÓWKI 4A”. Pyszne śniadania i sycące lunche, ekologiczne wina, warsztaty, wernisaże i imprezy, których nie można przegapić – to wszystko znajdziecie na strychu!

Więcej