Infogram Zakopane • Atrakcje Wydarzenia Kultura Turystyka

„Podróże to odkrywanie”

Wystawa prac fotograficznych autorstwa Izabeli i Andrzeja Leśkiewicz.

Izabela Leśkiewicz
Po ukończeniu Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi na Wydziale Tkaniny Unikatowej projektowała i tkała gobeliny. Później związała się z teatrem lalek „Arlekin”, gdzie zajmowała się scenografią. Zawsze intrygował ją świat pełen koloru, iluzji i fantazji. Ten aspekt życia realizowała również w pracy z dziećmi i młodzieżą, starając się rozbudzić w nich poczucie piękna, estetyki i wyobraźni.
W 2000 roku brała udział w konkursie na krótkometrażowy film „Łódź 2000”, za który otrzymała III nagrodę. Brała też udział w szeregu wernisaży, gdzie z radością prezentowała swoje prace malarskie. Obecnie pisze wiersze, książki, maluje obrazy i fotografuje piękno natury. Świat jest dla niej fascynujący ze swoimi tajemnicami, barwami, nastrojami, poetyką i prozą życia.

Andrzej Leśkiewicz
Fotografią zajmuje się już od wczesnej młodości. Ukończone Studia na Politechnice Łódzkiej nie przesłoniły wrażliwości patrzenia na piękno przyrody. W trakcie studiów pasją były konie. Świat z wysokości siodła inspirował do dalszego fotografowania i zatrzymania w kadrze czasu. Wiele podróżuje, dokumentując piękno, które nas otacza. Szczególnie intrygują go ludzie i dzika, nieskażona cywilizacją przyroda. W swoich zbiorach posiada filmy i kilkanaście tysięcy zdjęć.

Wystawa udostępniona zwiedzającym od 30.05 do 14.07 2016 r. od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 – 16.30
w Gminnym Ośrodku Kultury Regionalnej w Kościelisku

Kościelisko

Kościelisko – dawna nazwa Polany. Duża wieś składająca się z 21 osiedli (polan), nazywana “Sercem Podhala”, położona na zboczach Pogórza Gubałowskiego, z pięknym widokiem na Tatry. Kościelisko ma charakter miejscowości wypoczynkowej.

Liczba ludności: 3830.
Powierzchnia: 54 km2.

Stąd wywodzi sie wielu wspaniałych ludzi, którzy poprzez lata tworzyli niepowtarzalną kulturę i tradycje Skalnego Podhala, m.in. Jan Krzeptowski Sabała, Stanisław Nędza Kubiniec, Andrzej Stopka Nazimek i wielu innych.

Więcej