Infogram Zakopane • Atrakcje Wydarzenia Kultura Turystyka

Piękno jest siłą. Wystawa malarstwa Karoliny Pawlickiej

Kobiety. Płeć piękna, ale czy słaba? Zdecydowanie nie! Dawno minęły czasy podziału na kruche niewiasty, które tylko czekają na swojego rycerza na białym rumaku oraz ponętne kusicielki, którym przyklejano szkarłatną literę. Dziś kobiecość to siła, a dowodem na to jest wystawa odważnego malarstwa Karoliny Pawlickiej.

Zapytana o to, dlaczego najważniejszym motywem jej twórczości są właśnie kobiety, artystka odpowiada z rozbrajającą szczerością: „Bo są silniejsze i mają piękniejsze dusze od mężczyzn”. Dokładnie takie podejście odzwierciedlają prace zebrane w ramach wystawy „Piękno jest siłą”. Bohaterki obrazów to istoty skomplikowane, którymi szargają miliony emocji. Są tak różne, jak różne są współczesne kobiety, ale łączy je jedno: żadna z nich nie wstydzi się swojej sensualności. 

Karolina Pawlicka to ekspresjonistka z Krakowa. Jest samoukiem, a odniesione w krótkim czasie sukcesy zawdzięcza ciężkiej i wytrwałej pracy nad warsztatem malarskim. Artystka maluje na płótnie, głównie akrylami. Najchętniej wybiera duże formaty, które wypełnia soczystymi kolorami, ale przede wszystkim – swoimi emocjami. Jej malarstwo jest jak pamiętnik – na płótno przelewa własne uczucia, doświadczenia i obserwacje. Porusza tematy polityczne, społeczne, czy religijne zastanawiając się nad maskami, które często muszą przywdziewać kobiety i nad ich prawdziwym charakterem.

Wystawę można oglądać od 4 sierpnia, codziennie w godzinach pracy kawiarni.

STRH Cafe&Gallery

STRH to kawiarnia widokowa i galeria, która mieści się na 3 piętrze (na strychu) w niedawno wybudowanej Kamienicy “KRUPÓWKI 4A”. Pyszne śniadania i sycące lunche, ekologiczne wina, warsztaty, wernisaże i imprezy, których nie można przegapić – to wszystko znajdziecie na strychu!

Więcej