Infogram Zakopane • Atrakcje Wydarzenia Kultura Turystyka

Melancholia. Wystawa malarstwa Jolanty Podleśny

Wystawa w położonej przy samym wejściu do Doliny Strążyskiej Kawiarni Roma nawiązuje do nastrojowej, nostalgicznej atmosfery, jaka jesienią panuje na Podhalu. To także pokaz szerokich zainteresowań artystycznych zakopiańskiej malarki Jolanty Podleśny. W zebranych pracach dominują motywy kobiecego portretu oraz ikon wykonywanych w autorskim stylu, pojawiają się tu także elementy kojarzone z ciepłem domowego ogniska.

Jolanta Podleśny urodziła się i wychowała w Zakopanem. Swoje prace wystawia od 1995 roku, a od blisko 20 lat jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Uprawia przede wszystkim malarstwo olejne, a jej obrazy znajdują się w licznych prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą. Miejsce prezentacji jej prac nie jest przypadkowe. Historia „Romy” sięga 1914 roku, gdy w budynku na końcu ulicy Strążyskiej otworzono restaurację. Miejsce stało się ważnym punktem spotkań, słynącym z przygrywającej gościom kapeli cygańskiej. Po przeszło stu laty od otwarcia lokal został reaktywowany i dziś mieści się tu popularna kawiarnia, wystrojem nawiązująca do historii miejsca.

Kawiarnia Roma

Miejsce z historią sięgającą 1914 r, reaktywowane po 100 latach od pierwszego otwarcia ,kultywujące zamiłowanie do dobrych trunków, miłego towarzystwa i nastrojowej muzyki. Niebanalne wnętrze wypełnione miejscową sztuką, z szacunkiem do tradycji i z zamiłowaniem do nowoczesności…

Więcej