Infogram Zakopane • Atrakcje Wydarzenia Kultura Turystyka

Góra-Woda. Słowo-Obraz. Wystawa prac kolektywu Way of Ink

Wystawę trojga młodych pasjonatów gór tworzących artystyczną grupę Way of Ink najtrafniej opisuje chyba cytat z Lao Tse: „Pod powierzchnią zjawisk zobacz furtkę do korzeni świata.” Ich prace, tworzone w archaicznej technice malarstwa tuszowego nawiązują do dawnej sztuki taoistycznych Chin. Są jak furtka do poznania tego, co ukryte.

Ekspozycja jest zaproszeniem do refleksyjnej wędrówki po malowniczych karpackich pejzażach, podczas której – jak mówią sami artyści – spróbujemy odnaleźć naturę Natury. To wyprawa, na trasie której będziemy obserwować nie tyle szlak, co Drogę oraz spotkanych wędrowców.

Way of Ink to Agata Jóźwiak, Konrad Świętała oraz Lech Żurkowski. Kolektyw nie powstał przypadkowo. Połączyły ich miłość do gór, wrażliwość na majestat przyrody oraz wspólne wartości wyrażane za pomocą surowego acz emocjonalnego języka malarstwa. W sztuce liczy się dla nich to, by niosła życie. Tworzą pejzaże wykorzystując najprostsze narzędzia: pędzel, czarny tusz i papier.
Wystawa czynna do 21 grudnia.

Schronisko Roztoka

Schronisko PTTK im. Wincentego Pola w Roztoce (1031m n.p.m.) położone jest poniżej wylotu Doliny Roztoki w Dolinie Białki przy starej leśnej drodze do Morskiego Oka. Idąc z parkingu na Palenicy Białczańskiej potrzeba 40 minut, by dotrzeć do Wodogrzmotów Mickiewicza i kolejnego kwadransa marszu zielonym szlakiem w dół, by stanąć na urokliwej polanie przed roztockim schroniskiem.

Więcej