Infogram Zakopane • Atrakcje Wydarzenia Kultura Turystyka

Fotografie Marcina Kina

Marcin Kin to fotograf ekstremalny. Dokumentuje tylko najbardziej wymagające sportowe zmagania. Z aparatem zjeździł niemal cały świat: od pustynnych piasków Ameryki Południowej, po szczyty Pamiru i Tienszan. Jego zdjęcia ukazywały się w National Geographic, Playboyu, Malemanie, Newsweeku, Wprost, Gazecie Wyborczej oraz Ski Magazynie.

Reportaże Kina utrwalają zmagania człowieka nie tyle z naturą, co z samym sobą. Cztery razy uczestniczył w wyprawach himalaisty Andrzeja Bargiela, łącznie z biciem rekordu „Śnieżnej Pantery”. Z Adamem Małyszem przemierzał pustynie podczas Rajdu Dakaru. Zgodnie z zasadą „jeśli nie jesteś blisko, nie zrobisz dobrego zdjęcia”, zawsze znajduje się tuż obok bohaterów swoich fotografii: zjeżdża na nartach z 6000 metrów, siada w fotelu pilota na pustynnych rajdach, zapina pasy w zardzewiałych helikopterach by wykonywać karkołomne ewolucje na wysokości 7000 metrów.

Zdjęcia zapierają dech. Te pokazywane w ramach wystawy w STRH Bistro Art Cafe pokazują człowieka w kontekście natury: jego kruchość, ale i niezłomność wobec sił przyrody.

STRH Cafe&Gallery

STRH to kawiarnia widokowa i galeria, która mieści się na 3 piętrze (na strychu) w niedawno wybudowanej Kamienicy “KRUPÓWKI 4A”. Pyszne śniadania i sycące lunche, ekologiczne wina, warsztaty, wernisaże i imprezy, których nie można przegapić – to wszystko znajdziecie na strychu!

Więcej