Entropia. Wystawa prac Mai Adamiak

„Jako dziecko marzyła, żeby dostać sztalugę, siedzieć w ogrodzie i malować liście. Życzenie się nie ziściło, ale to nie powstrzymało jej od realizacji marzeń. Maja Adamiak nie tylko nie zrezygnowała z malarstwa, w którym od wielu lat się realizuje, ale znalazła też alternatywę dla płótna: ludzką twarz. Została jedną z najpopularniejszych makijażystek w kraju.

Jak sama przyznaje, odkąd pamięta zawsze chodziła z ołówkiem lub kawałkiem węgla w ręku. Studia na ASP wydały jej się czymś tak nieosiągalnym, że ostatecznie wybrała kosmetologię i na kilka lat porzuciła artystyczne malowanie. Dopiero po studiach i przyjeździe do pozornie srogiej Warszawy namalowała swój pierwszy obraz na płótnie. Od tego momentu malowanie obrazów stało się dla Majki procesem oczyszczającym. Lubi malować pod wpływem silnych emocji, wtedy przychodzi jej to dużo łatwiej, obraz praktycznie sam się tworzy, praktycznie bez zastanowienia czy planowania. Zupełnym przeciwieństwem tego stanu są jej instalacje, które wymagają skupienia, cierpliwości i dokładności. Przy ich tworzeniu odpoczywa i relaksuje się. Kocha czerń, to według niej kolor idealny, wzbudzający w ludziach skrajne emocje. Jest jak entropia – idealna przestrzeń do zatracenia się.”

STRH Bistro Art Cafe

STRH to kawiarnia widokowa i galeria, która mieści się na 3 piętrze (na strychu) w niedawno wybudowanej Kamienicy „KRUPÓWKI 4A”. Pyszne śniadania i sycące lunche, ekologiczne wina, warsztaty, wernisaże i imprezy, których nie można przegapić – to wszystko znajdziecie na strychu!

Więcej
Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj informacje o wydarzeniach i atrakcjach Zakopanego!

PS. nie będziemy spamować ani udostępniać nikomu Twojego adresu