Cudowne lata. Malarstwo Kingi Piwowarczyk

Za oknami już szaro-buro, ale my puszczamy oko do niepogody i namawiamy, by spojrzeć na siebie z przymrużeniem oka. Najlepiej przez różowe okulary, albo pryzmat optymistycznej wystawy malarstwa Kingi Piwowarczyk „Cudowne lata”. 

Główne bohaterki obrazów Kingi Piwowarczyk to pocieszne krasule w różnych rolach: hipiski, hipsterki, damy, motocyklistki czy imprezowiczki. Tytuł wystawy nie jest przypadkowy – przywołuje beztroskę lat 60-tych, ale z perspektywy nostalgii za tym, co starsi o różne życiowe doświadczenia postrzegamy jako niewinne, kolorowe i wyjęte z ram konwenansu. Kinga Piwowarczyk jest absolwentką krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych i jedną z pierwszych dyplomantek prof. Adama Wsiołkowkiego. Mieszka i pracuje w Myślenicach. Wystawa organizowana jest we współpracy z Zofia Weiss Gallery z Krakowa.

Wernisaż: 11 października, godz. 18.00

STRH Bistro Art Cafe, ul. Krupówki 4a (III piętro)

STRH Cafe&Gallery

STRH to kawiarnia widokowa i galeria, która mieści się na 3 piętrze (na strychu) w niedawno wybudowanej Kamienicy “KRUPÓWKI 4A”. Pyszne śniadania i sycące lunche, ekologiczne wina, warsztaty, wernisaże i imprezy, których nie można przegapić – to wszystko znajdziecie na strychu!

Więcej