Infogram Zakopane • Atrakcje Wydarzenia Kultura Turystyka

Bogactwo przyrodnicze Polski

Do końca miesiąca na Dolnej Równi Krupowej w Zakopanem można podziwiać wyjątkową wystawę fotograficzną „Bogactwo przyrodnicze Polski”. Ekspozycja towarzyszyła lipcowej 41. sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Wystawa powstała z inicjatywy Ministerstwa Środowiska oraz Związku Pracodawców Polskich Parków Narodowych, który zrzesza wszystkie Parki Narodowe w kraju. We współpracy z Lasami Państwowymi.

Fotografie przedstawiają różnorodność ożywionej i nieożywionej przyrody Polski w Parkach Narodowych i poza ich granicami.

Dolna Rówień Krupowa

Równia Krupowa to park położony w samym centrum Zakopanego, pomiędzy Aleją 3 Maja, ul. Henryka Sienkiewicza, ul. Nowotarską i ul. Stanisława Witkiewicza. Przez jego środek przebiega ul. Kościuszki. Dolna Rówień Krupowa mieści się między ulicami Kościuszki a Nowotarską.

Pomysł stworzenia parku w centrum Zakopanego pojawił się już pod koniec XIX wieku. Po latach zmian w planach zagospodarowania przestrzennego, ostatecznie teren Równi Krupowej prawie w całości uniknął zabudowy.

Więcej