Infogram Zakopane • Atrakcje Wydarzenia Kultura Turystyka

Anioły pod Tatrami

„Anioły pod Tatrami” goszczą od zawsze, jednak w formie artystycznego projektu we wnętrzach Restauracji Javorina dopiero od 2013 roku. Interdyscyplinarna wystawa, której motyw przewodni zawarto w tytule jest nie tylko ciekawym przedsięwzięciem artystycznym, ale także sympatycznym wydarzeniem towarzyskim.

„Anioły pod Tatrami” to prezentowana w ciepłych, drewnianych wnętrzach wystawa prac zakopiańskich artystów związanych z Galerią Pod Makiem: Anny Schumacher, Zygmunta Piekacza, Krzysztofa Karaska, Anny Liscar, Lidi Rosińskiej, twórców z kraju takich jak Marek Jaromski czy Janusz Lewandowski oraz Słowacji, jak choćby Pavol Hajduk. Tytułowe anioły są przedmiotem obrazów, rysunków, rzeźb, instalacji, a także biżuterii. W ten sposób organizatorzy chcą wprowadzić swoich gości w nastrój Świąt Bożego Narodzenia oraz klimat magicznej górskiej zimy.

Wernisaż tegorocznej edycji odbędzie się w sobotę 16 grudnia o godzinie 19.00 i będzie okazją do wspólnej zabawy w świątecznej atmosferze. Organizatorzy poza uroczystym otwarciem zapraszają na przedświąteczne kolędowanie, które poprowadzą utalentowani muzycy: Karolina Sypniewska, Piotr Majerczyk z zespołu „Siwy dym”, Grzegorz Kapcia i Jerzy Romanek. Będzie to także szansa na spełnienie dobrego uczynku.

Wystawa prezentowana będzie do końca marca 2018 roku, a wszystkie prezentowane na prace można nabyć.

  • 16 grudnia 2017 - 31 marca 2018

Javorina

Klimatyczny pensjonat i restauracja serwująca tradycyjną kuchnię regionalną, okraszoną współczesnymi inspiracjami.

Więcej