Anioły pod Tatrami

„Anioły pod Tatrami” goszczą od zawsze, jednak w formie artystycznego projektu we wnętrzach Restauracji Javorina dopiero od 2013 roku. Interdyscyplinarna wystawa, której motyw przewodni zawarto w tytule jest nie tylko ciekawym przedsięwzięciem artystycznym, ale także sympatycznym wydarzeniem towarzyskim.

„Anioły pod Tatrami” to prezentowana w ciepłych, drewnianych wnętrzach wystawa prac zakopiańskich artystów związanych z Galerią Pod Makiem. W dotychczasowych edycjach mogliśmy zobaczyć prace Anny Schumacher, Zygmunta Piekacza, Krzysztofa Karaska, Anny Liscar, Lidi Rosińskiej, krajowych twórców spoza Podhala takich jak Marek Jaromski czy Janusz Lewandowski oraz Słowacji, jak choćby Pavol Hajduk. Tytułowe anioły są przedmiotem obrazów, rysunków, rzeźb, instalacji, a także biżuterii. W ten sposób organizatorzy wprowadzają swoich gości w nastrój magicznej górskiej zimy.

Wystawa prezentowana będzie do końca marca 2020 roku, a wszystkie prezentowane na prace można nabyć.

Restauracja Javorina

Javorina znajduje się w sąsiedztwie granicy Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz Doliny Strążyskiej w Zakopanem. Natomiast od Krupówek jest tylko 8 min. spacerem .

Oferujemy regionalne szałasy (domki) pokoje oraz apartamenty.

Na miłośników dobrej kuchni czeka wiele wykwintnych potraw kuchni regionalnej, karpackiej i europejskiej.

Więcej
Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj informacje o wydarzeniach i atrakcjach Zakopanego!

PS. nie będziemy spamować ani udostępniać nikomu Twojego adresu