“Aktorki” – wystawa fotografii Lidii Popiel

„Aktorki” to kolekcja zdjęć autorstwa Lidii Popiel, która powstawała w latach 1985 – 2016. Wśród fotografowanych kobiet znalazły się m. in. Krystyna Janda, Anna Mucha, Agata Kulesza, czy Agnieszka Grochowska.

„Praca z osobami, które na co dzień mają do czynienia ze sceną znacząco różni się od pracy z amatorami. Z jednej strony można oczekiwać pełnego profesjonalizmu, znajomości światła i kontrolowania sylwetki. Z drugiej – czasami trzeba przełamać mur profesjonalnego podejścia, aby wydobyć na potrzeby zdjęcia coś bardzo ulotnego, a osobistego. Ludzie pracujący na scenie czy przed kamerą mają często niezwykły zmysł istnienia w przestrzeni i można się przy okazji wiele od nich nauczyć” – tak o swoim projekcie opowiada autorka.

Fotografka Lidia Popiel wykłada na Wydziale Fotografii w Warszawskiej Szkole Filmowej. Jest współzałożycielką i redaktor naczelną magazynów finelife.pl oraz photoculture.pl. To jurorka wielu konkursów z zakresu fotografii, designu oraz mody. Z nominacji Prezydenta Miasta Gdańsk jest ambasadorką Bursztynu Polskiego. Zdaniem magazynu Home&Market to jedna z najbardziej wpływowych kobiet w Polsce. Wspiera akcje charytatywne i o charakterze społecznym. Swoją przygodę z fotografią rozpoczynała jako modelka. Po drugiej stronie obiektywu stanęła w 1985 roku. Jej specjalność to portrety. Zdjęcia Lidii Popiel publikują zarówno gazety codzienne, jak i najlepsze magazyny.

 

STRH Bistro Art Cafe

STRH to kawiarnia widokowa i galeria, która mieści się na 3 piętrze (na strychu) w niedawno wybudowanej Kamienicy “KRUPÓWKI 4A”. Pyszne śniadania i sycące lunche, ekologiczne wina, warsztaty, wernisaże i imprezy, których nie można przegapić – to wszystko znajdziecie na strychu!

Więcej