Teraz czytasz
Wystawa „Kobiety w chmurach”

Wystawa „Kobiety w chmurach”

Wystawa-„Kobiety-w-chmurach”

W Schronisku w Dolinie Roztoki można zobaczyć wystawę o dwóch niezwykłych kobietach: Wandzie Rutkiewicz i Halinie Krüger-Syrokomskiej oraz ich miłości do gór.

Wystawa-„Kobiety-w-chmurach”-3

Autorką scenariusza jest Anna Kamińska, która napisała biografie obu wybitnych polskich himalaistek. Na wystawie zobaczymy artystyczne zdjęcia Himalajów wykonane przez Wandę Rutkiewicz. Prezentowanym fotogramom towarzyszą cytaty z wypowiedzi bohaterek. Wraz z tatrzańskimi i himalajskimi kadrami opowiadają historię kobiet, które mimo wielu różnic jednoczyła górska pasja.

Wystawa-„Kobiety-w-chmurach”-4

Więcej niż wystawa
– Naszą wystawą o Wandzie i Halinie chcieliśmy przede wszystkim podtrzymać pamięć o tych dwóch wyjątkowych kobietach – wyjaśnia Anna Krupa, gospodarz Roztoki. – Mamy nadzieję, że prezentowane zdjęcia, choćby kadry z Himalajów autorstwa Wandy Rutkiewicz czy reporterskie zdjęcia z tatrzańskich ścieżek, pozostaną na długo w pamięci gości schroniska. Jednocześnie włączamy się w inicjatywę Klubu Sportowego Polskie Himalaje, który zbiera środki na budowę czortenu pod Kanczendzongą (link do zbiórki: https://zrzutka.pl/dbrxdh). Liczymy, że w 2022 roku, w 30. rocznicę śmierci Wandy, w cieniu tego ośmiotysięcznika uda nam się uwiecznić jej postać.

Zdjęcia można oglądać do końca października 2020 r.

Zobacz komentarze (0)

Dodaj coś od siebie

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Wróć na górę