Zakopiańskie Mikołajki

Kulturalny Plac Niepodległości w drugą sobotę grudnia zamieni się w miejsce pełne świątecznych atrakcji! To czwarta edycja plenerowej imprezy mikołajkowej dla dzieci, podczas której najmłodsi wraz z rodzicami będą mogli wspólnie obejrzeć specjalnie przygotowany program artystyczny oraz wziąć udział w licznych konkursach, a przede wszystkim spotkać się ze św. Mikołajem rozdającym prezenty.

W programie m.in.:

– Przedstawienie Teatru Blaszany Bębenek „Anaruk na zimowej wyprawie”
– Bożonarodzeniowe opowieści czytane przez Podhalański Uniwersytet Trzeciego Wieku
– Spektakl Teatru Gwardia Gryfa „Psotne Elfy”
– Spektakl w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 “Mikołajkowa przemiana”
– Świąteczno-mikołajkowa laserowa bajka
– Zabawy i animacje
– Stragany zakopiańskich szkół ze świątecznymi ozdobami wykonanymi przez dzieci
– Prezentacja laureatów konkursu kolęd
– Rozdanie nagród laureatom konkursu plastycznego (na najpiękniejszą kartkę świąteczną) i uczestnikom wystawy fotograficznej (świąteczne zdjęcie społeczności szkolnej)
– Stoisko Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zakopanem z ciekawymi warsztatami i konkursami
– Sportowy kącik dla dzieci przygotowany przez Szkołę Narciarską Strama
– Kucyki
– Słodkie niespodzianki dla wszystkich.

 • Teatr Blaszany Bębenek „Anaruk na zimowej wyprawie”
  Przedstawienie na podstawie powieści “Anaruk w Grenlandii” w klimacie wigilijnym i bożonarodzeniowym. Jest to opowieść o chłopcu, wychowującym się w mroźnej i śnieżnej krainie, w której przeżywa ciekawe i zabawne przygody.
 • Teatr Gwardia Gryfa „Psotne Elfy”
  Magiczny i nastrojowy spektakl, w którym artyści Gwardii Gryfa opowiadają świąteczną historię przeplatając ją pokazami żonglerki chorągwiami i tańca ze skrzydłami. W tym pokazie do swojego, baśniowego, zielonego świata zaprosi widzów drużyna przezabawnych skrzatów. Elfy, jak to elfy, robią psikusy dzieciom i sobie nawzajem. Zielone skrzaty Gwardii Gryfa to naprawdę szalona drużyna. W pokazie pojawią się także piękne elfie wróżki, które swoim magicznym pyłem mogą uśpić, choć na chwilę, tą niesforną drużynę.
 • „Mikołajkowa przemiana”
  Przedstawienie przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego – wolontariuszy biorących udział w akcji “Pięknie być Człowiekiem”. Spektakl mówi o tym, że każdy człowiek może zmieniać się na lepsze, czynić dobro i stawać się świętym.
 • Świąteczno-mikołajkowa laserowa bajka
  Spektakl z użyciem najwyższej jakości systemów laserowych oraz specjalnie przygotowanej grafiki laserowej.
 • Stoisko Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zakopanem
  Biblioteka zaprasza na warsztaty wykonywania ozdób świątecznych, malowanie kolorowanek oraz konkursy literackie. Zaprezentowane zostaną tu także nagrodzone w konkursie plastycznym najpiękniejsze kartki świąteczne. Wszystkie dzieci będą miały okazję zrobienia sobie zdjęcia przy foto-ściance ze Świętym Mikołajem. Prowadzona będzie również akcja bookcrossingu, czyli wymiany książek. Ponadto dzieci, które odwiedzą stoisko biblioteki, otrzymają drobne upominki in.: baloniki, naklejki świąteczne i kolorowanki. Nie zabraknie także świątecznych pierników i słodkości.
 • Sportowy kącik dla dzieci Szkoły Narciarskiej Strama
  Szkoła Narciarska STRAMA organizuje sportowy kącik dla dzieci, w którym najmłodsi będą mogli wziąć udział we wspólnym dekorowaniu świątecznych pierników, zakręcić stramusiowym kołem fortuny, czy zrobić sobie zdjęcie z Misiem Stramusiem. Przez cały dzień w namiocie Szkoły Narciarskiej STRAMA dzieci będą mogły wrzucać specjalne losy, spośród których na koniec dnia zostanie wylosowany zwycięzca. Nagroda główna to zimowy kurs narciarski dla dzieci z Misiem Stramusiem!

 

Plac Niepodległości

Plac Niepodległości Zakopane tworzy wspólnie z młodymi artystami. To przestrzeń, w której zapraszamy do stref: kultury, informacji, sportu, rozrywki i relaksu.

Do współpracy zaprosiliśmy już Fundację Otwartą jako partnera wiodącego, która wykazała się wielką otwartością, jak sama jej nazwa wskazuje i ogromną inicjatywą oraz Młodzieżową Radę Miasta Zakopane, która dzięki przeprowadzonym wśród młodzieży ankietom utwierdziła nas w przekonaniu, że takie miejsce jest w naszym mieście bardzo potrzebne.

Więcej