Zakopiańskie Lato Teatralne

Zakopiańskie Lato Teatralne stało się nieodłącznym elementem wakacji pod Tatrami. Program przygotowany przez krakowski Teatr VIS A VIS nawiązuje do Zakopanego z czasów dwudziestolecia międzywojennego, kiedy to miejscowość była kulturalną i towarzyską stolicą Polski oraz miejscem spotkań artystów i największych osobistości tamtego okresu.

Inspiracją tego kameralnego, letniego cyklu tatralnego jest życie artystyczne i towarzyskie Zakopanego okresu XX-lecia międzywojennego, kiedy to ta malownicza górska miejscowość była ulubionym miejscem artystów, letników i poszukiwaczy wrażeń.

W tym roku na scenie zakopiańskiego amfiteatru zobaczymy wodewile, programy kabaretowe w stylu retro, przedstawienia muzyczne i taneczne, koncerty i recitale. Te kameralne, barwne formy teatralne połączą znane i lubiane szlagiery muzyczne z humorystycznymi, pełnymi groteski tekstami Witkacego, zabawnymi fraszkami Jana Sztaudyngera, monologami satyrycznymi Antoniego Słonimskiego oraz utworami innych bywalców dawnych, zakopiańskich salonów artystycznych i towarzyskich. Wszystko w rytmach swingu i jazzu. Nie zabraknie także odrobiny awangardy i ekscytującego Orientu.

 

Program

7 lipca (niedziela), 18.00

„Implication is Relation”

 

14 lipca (niedziela), 18.00

„Bubuja abuja”

 

21 lipca (niedziela), 18.00

„Tutli Putli”

 

28 lipca (niedziela), 18.00

„Uma hija humba gaga”

 

Przedstawienia odbywają się w Muszli koncertowej w Parku Miejskim im. J. Piłsudskiego

Wstęp wolny

 

 

Park Miejski

W strefie wypoczynku czynnego urządzono korty tenisowe dla dorosłych i minikorty dla dzieci, boisko wielofunkcyjne, dwa place zabaw oraz bowl do uprawiania skatingu.
W strefie kultury powstała muszla koncertowa z zapleczem i widownią, ustawiono gabloty przystosowane do wystaw plenerowych, odnowiono Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” mieszczące się w budynku w stylu zakopiańskim, a także dostosowano plac do organizacji imprez plenerowych. Na strefę odpoczynku składają się ścieżki spacerowe i enklawy sprzyjające odpoczynkowi – wygodne ławki w otoczeniu drzew.
Strefa reprezentacyjna obejmuje odnowioną płytę placu przystosowaną do obchodów uroczystości państwowych i lokalnych. W ostatniej, strefie ochrony układu przyrodniczego, można podziwiać mini alpinarium reprezentujące roślinność wysokogórską.

Dzięki dbałości o jakość wykonania każdego szczegółu, miasto doczekało się przestrzeni publicznej na europejskim poziomie. Każdego dnia, od rana do późnego wieczora korzystają z niej turyści i mieszkańcy Zakopanego.

Więcej
Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj informacje o wydarzeniach i atrakcjach Zakopanego!

PS. nie będziemy spamować ani udostępniać nikomu Twojego adresu