Infogram Zakopane • Atrakcje Wydarzenia Kultura Turystyka

Zakopiański Dzień Dziecka

Mając na uwadze zdrowie oraz dobre samopoczucie dzieci i młodzieży, tegoroczny Zakopiański Dzień Dziecka organizatorzy przygotowali w sportowym duchuy. Najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił na dmuchanej ściance wspinaczkowej, a starsze dzieci będą miały niepowtarzalną okazję na zmierzenie się i drobną rywalizację na specjalnie przygotowanym sportowym torze przeszkód. Wszyscy chętni będą mogli również poćwiczyć na stacjach treningowych przygotowanych przez nauczycieli i uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Grupa Acro Dance przygotuje specjalne warsztaty akrobatyczne dla dzieci i młodzieży, a Podhalański Uniwersytet III Wieku poprowadzi wspólne ćwiczenia dla dziadków i wnuków. Podczas Zakopiańskiego Dnia Dziecka odbędzie się także II Turniej Łuczniczy oraz pełne emocji pokazy trialu motocyklowego wykonane przez profesjonalnych zawodników! Dobry przykład zawsze idzie z góry dlatego też przez cały dzień naszym uczestnikom towarzyszyć będą olimpijczycy spod Tatr, z którymi dzieci będą mogły zrobić sobie wspólne zdjęcie, wziąć autograf oraz poznać ich drogę do sportowych sukcesów.

O sportowych zmaganiach porozmawiać będzie można między innymi z Józefem Łuszczkiem, Małgorzatą Tlałką-Długosz, Ewą Grabowską-Gaczorek oraz Aleksandrą Kluś i Maryną Gąsienicą-Daniel, olimpijkami ostatnich Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Jak co roku zakopiańskim obchodom Dnia Dziecka towarzyszyć będzie również duża impreza biegowa organizowana przez Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” oraz promocja aktywnego trybu życia w ramach programu 3x30x130 wg Nordic Walking. Na uczestników sportowych zabaw czekają nie tylko upominki rzeczowe, dzięki uprzejmości Hurtowni Brutal dzieci będą mogły posilić się zdrowymi i pożywnymi owocami.

Między sportowymi zmaganiami będziecie mogli odwiedzić specjalnie przygotowane dla Was stoiska i wziąć udział w licznych konkursach i zabawach. Przez cały dzień naszej zabawy towarzyszyć nam będą również liczne wydarzenia kulturalne począwszy od występów artystycznych w muszli koncertowej, konkursów wiersza, piosenki i tańca sportowego, rozstrzygnięcia konkursu plastycznego „Wszyscy Razem” poprzez atrakcje i zajęcia plastyczne przygotowane w Kąciku Biblioteki Miejskiej. Wydarzenia artystyczne uświetni góralski musical „Hanusine Złote Kierpce” w wykonaniu Zespołu „Zornica” z TCKiS „Jutrzenka”.

Plac Niepodległości

Plac Niepodległości Zakopane tworzy wspólnie z młodymi artystami. To przestrzeń, w której zapraszamy do stref: kultury, informacji, sportu, rozrywki i relaksu.

Do współpracy zaprosiliśmy już Fundację Otwartą jako partnera wiodącego, która wykazała się wielką otwartością, jak sama jej nazwa wskazuje i ogromną inicjatywą oraz Młodzieżową Radę Miasta Zakopane, która dzięki przeprowadzonym wśród młodzieży ankietom utwierdziła nas w przekonaniu, że takie miejsce jest w naszym mieście bardzo potrzebne.

Więcej