Infogram Zakopane • Atrakcje Wydarzenia Kultura Turystyka

XXI Jesienny Chart im. Wojtka Mroza. Ogólnopolskie Spotkania Ludzi Wolnych Zawodów

Przeszło dwadzieścia lat temu Jesiennego Charta powołał do życia publicysta Wojciech Mróz. Pomysł pojawił się w czasie rejsu dziennikarzy żaglowcem „Dar Młodzieży” do Kopenhagi. Jak mawiał, impreza jest darem wdzięczności za to, że udało mu się wrócić. Pomysłodawca zmarł po ciężkiej chorobie 18 lipca b.r., jednak przyjaciele i najbliżsi zadbali, aby Jesienny Chart biegł dalej.

Przez edycje wydarzenia były skierowane do dziennikarzy i miały charakter quasi-sportowy. Z czasem impreza rozrosła się o uczestników innych profesji. Dziś Jesienny Chart ma podtytuł „Ogólnopolskie Spotkania Ludzi Wolnych Zawodów”. Co roku jesienią zjeżdżają się do Zakopanego muzycy, artyści, aktorzy, pisarze, dziennikarze, aby wziąć udział w surrealistycznej nieco imprezie, spotkać się, poznać i napawać widokiem tatrzańskiej jesieni. To jednocześnie okazja do prezentacji ciekawych zjawisk w kulturze.

Kontakt do organizatora: jesiennychart@op.pl

  • 17 listopada 2017 - 20 listopada 2017
  • 09:00 - 00:00

Jasny Pałac

Ten okazały budynek wzniesiony w latach dwudziestych XX wieku ze względu na swój stylowy wystrój i położenie jest idealnym miejscem wypoczynku.

Oferuje miejsca noclegowe w 1,2,3,4-osobowych pokojach z łazienkami, TV oraz fachową i miłą obsługę. Na życzenie gości posiłki (śniadania, obiady, kolacje) serwowane są w pięknej sali jadalnej, zwanej salą lustrzaną ze względu na znajdujące się w niej zabytkowe rokokowe lustra, pochodzące z połowy XVIII wieku. Sala ta może pomieścić 80 osób, pełni też rolę konferencyjną z zapleczem multimedialnym, co umożliwia organizowanie również spotkań, imprez okolicznościowych czy szkoleń.

Więcej