Infogram Zakopane • Atrakcje Wydarzenia Kultura Turystyka

XX Jazz Camping Kalatówki

Jazz Camping Kalatówki to jedna z najbardziej rozpoznawalnych imprez organizowanych w Zakopanem i zajmująca czołowe miejsce w kalendarzu kulturalnym naszego miasta. Wieczorne i nocne jam-sessions, spotkania z artystami, wspaniały koncert z profesjonalnymi muzykami góralskimi, a także finałowy koncert galowy zyskały popularność wśród licznie przybywających na Kalatówki melomanów.

Historia Jazz Campingów sięga roku 1959 roku kiedy to na Kalatówki zjechała się polska elita artystyczna z Romanem Polańskim, Barbarą Kwiatkowską, Janem Zylbertem, Wojciechem Plewiński a wśród muzyków pojawili się Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz, Jan „Ptaszyn” Wróblewski, Zbigniew Namysłowski czy Andrzej Dąbrowski. Impreza została reaktywowana w 1997 przez Martę Łukaszczyk- Kierowniczkę Kalatówek oraz Małgorzatę i Zbigniewa Namysłowskich.

Program

03.10

Godz. 20.00
Inauguracyjne jam session na Kalatówkach
Otwarcie wystawy XX lat Jazz Campingu w obiektywie Andrzeja Bernata

04.10

Godz. 20.00
Jam session z góralami

05.10 – 6.10

Jam session na Kalatówkach

07.10

Godz. 17.00
Impreza towarzysząca: koncert jazzowy w Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem
Godz. 20.00
„Tribute to Janusz Muniak”- jam session

08.10

Godz. 20.00
Koncert galowy biletowany: Big Band Kalatówki pod kierownictwem Zbigniewa Namysłowskiego

Hotel Górski Kalatówki

Hotel PTTK położony jest nieopodal Zakopanego, w Tatrzańskim Parku Narodowym na wysokości 1198 m n.p.m. tuż przy szlaku wiodącym z Kuźnic na Giewont – w malowniczej dolinie Bystrej. Dojście z Kuźnic na polanę wprawionemu piechurowi zajmuje nieco ponad kwadrans.

Szczyty Giewontu i Kasprowego Wierchu, górska przyroda, szum potoków tworzą jedyny w swoim rodzaju klimat. Hotel będący prawdziwą oazą odpoczynku jest idealnym miejscem dla tych wszystkich, którzy kochają góry, pragną ciszy i oczekują wypoczynku w doskonałych warunkach. Wszystkie pokoje mają wspaniałe widoki na okoliczne góry. Posiadamy doskonałą wodę z własnego, źródlanego ujęcia, nowoczesną infrastrukturę oraz, co najważniejsze, prawdziwą rodzinną atmosferę.

Więcej