Infogram Zakopane • Atrakcje Wydarzenia Kultura Turystyka

Wiosenne wieczory kameralne z okazji 80. rocznicy śmierci Karola Szymanowskiego

Pierwszy weekend kwietnia upłynie w Atmie pod znakiem dwóch ważnych rocznic. To teraz mija 80 lat od śmierci Karola Szymanowskiego i 40 od założenia Towarzystwa Muzycznego im. Karola Szymanowskiego. Z tej okazji odbędą się dwa wyjątkowe koncerty.

W niedzielne popołudnie usłyszymy “Maski” op. 34 Karola Szymanowskiego oraz wariacje na temat “La ci darem la mano” op. 2 w wykonaniu Jakuba Kuszlika.

Muzeum Karola Szymanowskiego w willi Atma

Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie zaprasza po generalnym remoncie przeprowadzonym w ramach projektu „Muzyka pod Tatrami”. Jedyne na świecie muzeum biograficzne największego po Fryderyku Chopinie polskiego kompozytora mieści się w zabytkowej willi w stylu zakopiańskim z 1890 roku, w której Szymanowski mieszkał w latach 1930-1936. Ekspozycja składająca się z pamiątek po kompozytorze, wzbogacona została w multimedia, takie jak interaktywne mapy, filmy biograficzne, miejsce do odsłuchiwania muzyki, które spełniają oczekiwania współczesnego odbiorcy. Atma zaprasza na koncerty, wykłady oraz warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży.

Muzeum jest czynne od wtorku do niedzieli w godz. od 10.00 do 17.00.

Kontakt: tel. 1820 13 493

Więcej