Infogram Zakopane • Atrakcje Wydarzenia Kultura Turystyka

Wielkowiejskość. Wernisaż wystawy Kuby Żeligowskiego

Z czym kojarzy się życie na wsi? Z prostotą, spokojem, codziennymi rytuałami dyktowanymi przez pory dnia i roku. Jednak projekt Kuby Żeligowskiego rzuca na wiejską sielankę zupełnie nowe światło. Jego obrazy i przedmioty codziennego użytku łączą w sobie nowoczesny, minimalistyczny design z tradycyjnym rzemiosłem. Surowe drewno spotyka się z intensywnymi kolorami, a obłe formy współistnieją z geometrycznymi wzorami. Bo Wielkowiejskość nie jest jednowymiarowa.

Kuba Żeligowski to złotnik, malarz, rzeźbiaż i propagator Wielkowiejskości, czyli życiowej filozofii gloryfikującej życie na wsi. Sam Autor po latach spędzonych w dużych miastach zamienił zgiełk aglomeracji na twórczą ciszę podkarpackiej wsi.
Żeligowski nie kryje swojej fascynacji tai chi. Wywodząca się z Chin forma medytacji uczy balansu ciała i umysłu, kontroli nad wewnętrzną energią oraz świadomości chwili. Te doświadczenia odzwierciedla w swoich pracach.

Prace można oglądać do 1 grudnia, w godzinach pracy kawiarni.

STRH Cafe&Gallery

STRH to kawiarnia widokowa i galeria, która mieści się na 3 piętrze (na strychu) w niedawno wybudowanej Kamienicy “KRUPÓWKI 4A”. Pyszne śniadania i sycące lunche, ekologiczne wina, warsztaty, wernisaże i imprezy, których nie można przegapić – to wszystko znajdziecie na strychu!

Więcej