Wernisaż wystawy „Urodziłem się w Wadowicach”

Ekspozycja zorganizowana przez Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach koncentruje się wokół jednego centralnego symbolu: domu. W czasach narastającego deficytu bliskich relacji rodzinnych posłużył on twórcom wystawy do ukazania historii życia i świętości Karola Wojtyły.

Wystawa podkreśla, jak ogromny wpływ na osobowość i charakter przyszłego papieża miały lata jego dzieciństwa: jego dom: „w którym wszystko się zaczęło” – miłość najbliższych, szczęśliwa rodzina, w której mimo wielu trosk, nigdy nie żałowano czasu na serdeczne rozmowy, wspólne czytanie książek, spacery, zabawę; w której żyło się sprawami domowników, uczyło hojności, wytrwałości i pełnego wiary stawiania czoła przeciwnościom.

Księżówka

Dom rekolekcyjny Konferencji Episkopatu Polski „Księżówka” jest miejscem wyjątkowym. Spotykają się tu cisza potrzebna do kontemplacji i spokój niezbędny do wypoczynku. Klimat domu sprzyja oderwaniu się od codziennych spraw, a piękny ogród zimą i latem jest idealny do modlitwy i kontemplacji.

Dom jest miejscem uświęconym godzinami modlitwy. Znajduje się tu główna kaplica – miejsce modlitwy św. Jana Pawła II podczas jego wypoczynku w „Księżówce” oraz mniejsze kaplice. Serdecznie zapraszamy kapłanów i świeckich na rekolekcje i wypoczynek. Oferujemy ponad sto komfortowych pokoi 1- i 2-osobowych z łazienkami. Bezpośrednio pod domem znajduje się obszerny parking.

Oferujemy pełne lub częściowe wyżywienie. Do dyspozycji Gości jest sala gimnastyczna, a także sala kominkowa-kawiarenka, sala telewizyjna, biblioteka i czytelnia, w której można przejrzeć prasę i skorzystać z komputerów z internetem. W pokojach dostępny jest bezpłatnie internet bezprzewodowy (Wi-Fi). Spacer do Kuźnic zajmuje około 15 minut, na Krupówki – około pół godziny (samochodem 5-10 minut).

Więcej