Infogram Zakopane • Atrakcje Wydarzenia Kultura Turystyka

Wernisaż wystawy fotografii Moniki Redzisz: Ponad szczytami

Monika Redzisz dwa lata temu dokumentowała przebieg festiwalu. Przy okazji zaprosiła do indywidualnych sesji wybitnych muzyków uczestniczących w wydarzeniu. Wynikiem tych spotkań jest seria czarno-białych zdjęć, które zatrzymały w kadrze wyjątkowość osobowości nieprzeciętnie utalentowanych artystów oraz unikatowość atmosfery, która spowija Zakopane i Podhale.

Dzięki bezbłędnemu warsztatowi Redzisz powstał projekt, w którym zjawiskowe podtatrzańskie krajobrazy doskonale harmonizują z artystycznymi duszami tak wybitnych muzyków, jak kompozytor Paweł Szymański, klarnecistka Shirley Brill, dyrygent George Tchitchinadze, klarnecista Łukasz Długosz, klawesynistka Gośka Isphording, czy śpiewaczka Anna Zawisza.

Wszystkie fotografie można nabyć, wspierając działalność Stowarzyszenia im.M. Karłowicza – organizatora Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej “Muzyka na Szczytach” w Zakopanem. Wernisaż urozmaici koncert muzyka klawiszowego Łukasze Kozery.

Monika Redzisz – fotografka i dziennikarka, współpracowniczka Gazety Wyborczej. Ma na swoim koncie około 30 wystaw indywidualnych i zbiorowych i 150 reportaży i fotoreportaży publikowanych w Dużym Formacie i Wysokich Obcasach, a także w magazynach Rzeczpospolitej, Życia Warszawy, Polityce, Przekroju, czasopismach kobiecych i fotograficznych.

Wystawę można oglądać od 8 września do 30 września, w godzinach otwarcia kawiarni.

STRH Cafe&Gallery

STRH to kawiarnia widokowa i galeria, która mieści się na 3 piętrze (na strychu) w niedawno wybudowanej Kamienicy “KRUPÓWKI 4A”. Pyszne śniadania i sycące lunche, ekologiczne wina, warsztaty, wernisaże i imprezy, których nie można przegapić – to wszystko znajdziecie na strychu!

Więcej