Infogram Zakopane • Atrakcje Wydarzenia Kultura Turystyka

Wernisaż wystawy Anny Bieli: 10 Zmysł. Tożsamość w obliczu Jedni

Podtytuł wystawy brzmi bardzo tajemniczo, jednak jest szalenie ważny dla artystki. Jednia stanowi dla niej klucz do zrozumienia pojęcia tożsamości każdego z nas. A ponieważ tożsamość to nie stan constans, ale proces – jej odkrycie wymaga nieoczywistych zabiegów. Tu środkiem wyrazu są monotypie o wąskiej gamie kolorystycznej.

Anna Biela w swoim malarstwie bada oblicza tożsamości, którą traktuje jako indywidualne wyzwanie, wybór, pewne zadanie. Bazuje na własnej tożsamości, inspirując się motywami związanymi z identyfikacją osobistą, gdyż to kształtują obiektywny obraz w życiu codziennym. Nawiązuje do autoportretu, linii papilarnych i danych z dokumentów tożsamości, opowiadając nie tyle o tożsamości, co o tożsamościach, a liczba mnoga ma odzwierciedlać fakt, że współczesny człowiek posiada ich wiele.

Wernisaż będzie okazją do spotkania z niezwykłą artystką i podyskutowania o jej projekcie malarsko-badawczym. Wieczór umili koncert LIM TRIO.

STRH Cafe&Gallery

STRH to kawiarnia widokowa i galeria, która mieści się na 3 piętrze (na strychu) w niedawno wybudowanej Kamienicy “KRUPÓWKI 4A”. Pyszne śniadania i sycące lunche, ekologiczne wina, warsztaty, wernisaże i imprezy, których nie można przegapić – to wszystko znajdziecie na strychu!

Więcej