Infogram Zakopane • Atrakcje Wydarzenia Kultura Turystyka

Warsztaty dla dzieci: Inspiracje-stylizacje, czyli zabawa z kostiumem

Czy muzykę można zobaczyć, a obraz usłyszeć? W którym momencie strój staje się przebraniem? Kiedy historia miesza się z legendą i co sprawia, że czasem w tę drugą łatwiej uwierzyć? Dlaczego tak lubimy inspirować się i przetwarzać, choć tak bardzo podoba nam się oryginał?

Podczas warsztatów dowiemy się, co w przyrodzie Tatr i kulturze mieszkańców Podhala tak zafascynowało artystów przybywających do Zakopanego. Zainspirowani muzyką Karola Szymanowskiego oraz pracami plastycznymi Zofii Stryjeńskiej i Ireny Lorentowicz stworzymy własne projekty i stylizacje.

Prowadzenie: Jagoda Gumińska-Oleksy – plastyczka i edukatorka, absolwentka edukacji artystycznej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, pracuje w Dziele Edukacji Muzeum Narodowego w Krakowie, prowadzi warsztaty dla dzieci i dorosłych (nauczyciele i studenci), opiekuje się muzealnym programem dla dzieci i rodzin. Lubi sztukę dekoracyjną i książki z obrazkami, wierzy w baśnie i jak Leopold Staff sądzi, że nie ma nic piękniejszego niż wysokie drzewa. Uwielbia podsłuchiwać o czym mówią dzieci kiedy rysują.

Szczególnie zapraszamy dzieci w wieku 6–9 lat. W przypadku młodszych dzieci obecność i pomoc rodziców bądź dorosłych opiekunów jest mile widziana.

Muzeum Karola Szymanowskiego w willi Atma

Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie zaprasza po generalnym remoncie przeprowadzonym w ramach projektu „Muzyka pod Tatrami”. Jedyne na świecie muzeum biograficzne największego po Fryderyku Chopinie polskiego kompozytora mieści się w zabytkowej willi w stylu zakopiańskim z 1890 roku, w której Szymanowski mieszkał w latach 1930-1936. Ekspozycja składająca się z pamiątek po kompozytorze, wzbogacona została w multimedia, takie jak interaktywne mapy, filmy biograficzne, miejsce do odsłuchiwania muzyki, które spełniają oczekiwania współczesnego odbiorcy. Atma zaprasza na koncerty, wykłady oraz warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży.

Muzeum jest czynne od wtorku do niedzieli w godz. od 10.00 do 17.00.

Kontakt: tel. 1820 13 493

Więcej