Infogram Zakopane • Atrakcje Wydarzenia Kultura Turystyka

W stronę Pysznej i tatrzańskiej poezji: Sen narciarza” – spotkanie z Wojciechem Szatkowskim

Wojciech Szatkowski jest zakopiańczykiem i od ponad 35 lat uprawiam narciarstwo wysokogórskie. Jak sam przyznaje, nie ma i nie miał nigdy w życiu większej pasji niż wejścia na nartach na szczyty, zjazdy stromymi żlebami lub kuluarami. Podczas spotkania opowie o wyzwaniu, które postanowił podjąć by uczcić setną rocznicę powrotu Polski na mapy świata.

W związku z nadchodzącą rocznicą stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości chce zrealizować swój życiowy plan, który nazwał Narciarstwem Wolności. To projekt wejścia na nartach ski-turowych w jedną zimę na 100 szczytów polskich gór. Od Bieszczad na wschodzie, po Karkonosze na zachodzie. Planuje zjazd między innymi z takich szczytów jak Świnica, Rysy, czy Kościelec w Tatrach; Tarnica, Paportna, Smerek w Bieszczadach oraz Śnieżka w Karkonoszach. Termin: grudzień 2017-maj 2018.

Schronisko PTTK na Hali Ornak

Budynek wykonany jest z charakterystycznych drewnianych bali, dzięki klimatowi górskiej chaty odpoczniecie tutaj, zregenerujecie siły i poczujecie niezwykły nastrój.

Obiekt jest własnością Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego PTTK. Schronisko jest obecnie prowadzone przez dzierżawców: Grzegorza i Annę Gąsienica Daniel.

Wszyscy przybyli turyści mogą się cieszyć miłą atmosferą, skosztować smacznych domowych posiłków, wypiekanej w tradycyjnym piecu szarlotki oraz skorzystać z oferowanych noclegów.

Więcej