VI Puchar Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim

Zapraszamy na VI Puchar Zakopanego w narciarstwie alpejskim – rokroczne, sportowe wydarzenie w samym centrum Podhala!

Puchar Zakopanego to fantastyczna okazja na spędzenie wolnego czasu zarówno w ramach swobodnej rekreacji, jak i intensywnym udziale w samych rozgrywkach. Niezależnie, czy lubimy narty z perspektywy aktywnego uczestnika, czy wiernego kibica, wydarzenie to zapewni nam niezliczoną ilość fenomenalnych, zimowych atrakcji.

Warto pamiętać jednakże, że Puchar Zakopanego to nie tylko rozrywka – to również prestiż. Poszczególne edycje wydarzenia punktowane są w ramach cyklu Mistrzostw Polski Amatorów. Wziąć udział i ubiegać się o nagrody mogą wszyscy w wieku od 18 lat. To właśnie dzięki połączeniu atrakcyjnej formuły widowiska sportowego z wieloletnią tradycją i splendorem, Puchar Zakopanego ceniony jest nie tylko przez rodzimych amatorów narciarstwa alpejskiego, ale również zagranicznych entuzjastów sportów zimowych.

Dodatkowo, dla młodszych narciarzy przewidziana jest XLII Szkolna Liga Sportów Zimowych. Dzięki temu Puchar Zakopanego staje się prawdziwie familijnym eventem, zapraszającym sportowców-amatorów w wyjątkowo szerokim przedziale wiekowym. Nie ważne, czy jesteśmy dojrzałym seniorem, czy młodym adeptem – miejsce w zawodach Pucharu Zakopanego zawsze się znajdzie!

Puchar Zakopanego nie byłby również takim znaczącym wydarzeniem gdyby nie jego lokalizacja. Unikalna współpraca pomiędzy trzema zakopiańskimi stacjami narciarskimi: Ośrodkiem Narciarsko-Rekreacyjnym Harenda, Stacją Narciarską Szymoszkowa i Kasprowym Wierchem stanowi niezwykłą ucztę dla każdego pasjonaty śnieżnego szaleństwa. Naturalne walory Harendy, luksus i nowatorstwo Polany Szymoszkowej oraz monumentalność górskiego Kasprowego Wierchu to trzy elementarne punkty podhalańskiego narciarstwa.

Każdy narciarz mile widziany!

Zapisy na https://www.zakopane.pl/pucharzakopanego

MIEJSCE I TERMINY POSZCZEGÓLNYCH EDYCJI

1. Stacja Narciarska Harenda 12.01.2019 – slalom równoległy + dziecięcy Puchar Zakopanego
2. Stacja Narciarska Harenda 26.01.2019 – slalom + dziecięcy Puchar Zakopanego
3. Stacja Narciarska Kasprowy Wierch 9.02.2019 – slalom gigant SG + dziecięcy Puchar Zakopanego
4. Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa 23.02.2019 – slalom gigant SG – Finał + dziecięcy Puchar Zakopanego