Infogram Zakopane • Atrakcje Wydarzenia Kultura Turystyka

VI Mistrzostwa Polski w Biathlonowym Nordic Walking

Maszeruj, strzelaj i baw się dobrze – to motto kolejnej edycji nietypowych zawodów, łączących zaciętą rywalizację ze wspaniałą, rodzinną rozrywką.

Nordic walking to pochodzący z Finlandii sport, który polega na maszerowaniu ze specjalnymi kijami. Ich wykorzystanie sprawia, że podczas treningu angażujemy więcej partii mięśni, niż przy zwykłym spacerze. Niegdyś nordic walking stanowił letni trening dla biegaczy narciarskich, dziś jest bardzo popularną formą rekreacji dla osób w każdym wieku. 14 lipca w Kościelisku już po raz szósty dyscyplina zostanie połączona z biathlonem.

Uczestnicy zawodów do pokonania będą mieć trzy odcinki po 1,5 km (najmłodsza grupa 1 km). Po każdym okrążeniu zawodnicy meldują się na strzelnicy i oddają po 5 strzałów w pozycji leżącej do tarczy o średnicy 11 cm, oddalonej o 50 m. Każdy niecelny strzał to dodatkowe 100 metrów rundy karnej. Na najszybszych w każdej z 6 kategorii wiekowych czekają puchary, zaś wśród wszystkich uczestników zawodów zostaną rozlosowane nagrody.

W zawodach mogą wziąć udział zarówno miłośnicy nordic walking oraz osoby, które dopiero rozpoczynają swoja przygodę z tą dyscypliną. W dniu imprezy będzie można wypożyczyć profesjonalne kije do nordic walking oraz przejść małe przeszkolenie na strzelnicy biathlonowej.

Start pierwszej grupy wiekowej o godzinie 12:00 w Ośrodku Biathlonowym Kościelisko-Kiry.

Regulamin oraz program zawodów na stronie www.turystykakoscielisko.pl

 

Ośrodek Biathlonowy Kościelisko-Kiry

Więcej