Infogram Zakopane • Atrakcje Wydarzenia Kultura Turystyka

V Puchar Zakopanego w narciarstwie alpejskim

Puchar Zakopanego to obowiązkowe wydarzenia sportowe dla każdego miłośnika dwóch desek. To świetny pretekst do spędzenia wolnego czasu, odpoczynku i wygrania atrakcyjnych nagród ufundowanych przez partnerów zawodów.

W ramach tegorocznej edycji organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji dla zawodników i widzów, a poszczególne edycje punktowane są w cyklu Mistrzostw Polski Amatorów. Zawodnikiem może zostać każda chętna osoba, lubiąca szybką jazdę na nartach i dobrą zabawę. Zawody co roku skupiają ludzi z całej Polski oraz gości z zagranicy. Na stokach rywalizują tak amatorzy jak i byli zawodowcy, w wieku od 18 do ponad 80 lat. W tej edycji zawodów, 10 lutego okazję do narciarskiej zabawy będą mieli także najmłodsi podczas XLI Ligi Sportów Zimowych.

Seria zawodów rozpocznie się 13 stycznia na zakopiańskiej Harendzie, a zakończy finałem na Polanie Symoszkowej 24 lutego. Kto w tym roku sięgnie po najwyższe miejsce podium? Wkrótce się dowiemy!

Internetowe zapisy trwają tylko do 11 stycznia na www.zakopane.pl

PROGRAM ZAWODÓW
13.01. Harenda – slalom gigant równoległy
3.02.2018 Kasprowy Wierch – slalom gigant
10.02.2018 Harenda – slalom
24.02.2018 Polana Szymoszkowa – slalom gigant, uroczyste rozdanie nagród i zakończenie V Pucharu Zakopanego Amatorów

Harenda

Ośrodek narciarski Harenda położony jest na południowo-wschodnich zboczach Rafaczówki stanowiącej w zasadzie przedłużenie grzbietu Gubałówki. Narciarze mają tu do dyspozycji trzy wyciągi orczykowe oraz uruchomioną w 2006 r. 4-osobową kolejkę krzesełkową. Kanapa o długości 550m i przewyższeniu ok. 200m może przewieźć do 2400 osób na godzinę. Stok jest oświetlony (czynny do godz. 21.00) i posiada system sztucznego naśnieżania. O godzinie 15.00 rozpoczyna się godzinna przerwa na ratrakowanie stoku. Trasy na Harendzie przeznaczone są zarówno dla początkujących (3 trasy zielone), jak i doświadczonych narciarzy. Dla tych drugich szczególnie atrakcyjna jest trasa czarna, na której rozgrywane są międzynarodowe zawody FIS.

Po prawej stronie od kolei krzesełkowej w dolnej części stoku znajduje się snow park ze skocznią oraz przeszkodami do uprawiania jazdy freestylowej.

Ośrodek przygotował też trasę biegową i skiturową o długości 4km.

Stacja posiada szkołę narciarską, wypożyczalnie sprzętu zimowego, zaplecze gastronomiczne lodowisko oraz pojemny parking.

Więcej