Infogram Zakopane • Atrakcje Wydarzenia Kultura Turystyka

V Puchar Zakopanego w narciarstwie alpejskim

Puchar Zakopanego to obowiązkowe wydarzenia sportowe dla każdego miłośnika dwóch desek. To świetny pretekst do spędzenia wolnego czasu, odpoczynku i wygrania atrakcyjnych nagród ufundowanych przez partnerów zawodów.

W ramach tegorocznej edycji organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji dla zawodników i widzów, a poszczególne edycje punktowane są w cyklu Mistrzostw Polski Amatorów. Zawodnikiem może zostać każda chętna osoba, lubiąca szybką jazdę na nartach i dobrą zabawę. Zawody przyciągają startujących z Polski i z zagranicy. Na stokach rywalizują tak amatorzy jak i byli zawodowcy, w wieku od 18 do ponad 80 lat. W tej edycji zawodów, 10 lutego okazję do narciarskiej zabawy będą mieli także najmłodsi podczas XLI Ligi Sportów Zimowych.

Seria zawodów rozpoczęła się 13 stycznia na zakopiańskiej Harendzie, a zakończy finałem na Polanie Symoszkowej 24 lutego. Kto w tym roku sięgnie po najwyższe miejsce podium? Wkrótce się dowiemy!

PROGRAM ZAWODÓW
13.01. Harenda – slalom gigant równoległy
3.02.2018 Kasprowy Wierch – slalom gigant
10.02.2018 Harenda – slalom
24.02.2018 Polana Szymoszkowa – slalom gigant, uroczyste rozdanie nagród i zakończenie V Pucharu Zakopanego Amatorów

Kasprowy Wierch

Kolejka na Kasprowy Wierch to jedyna w Polsce wysokogórska kolej linowa. Droga na szczyt Kasprowego Wierchu liczy 4291,59 metrów, ale dzięki nam trwa zaledwie kilkanaście minut – wagoniki przewożą jednorazowo nawet 60 osób zimą, latem 32 osoby!

Podróż ponad tatrzańskimi dolinami obfituje we wspaniałe widoki i dostarcza niezapomnianych wrażeń. Górna stacja kolejki jest położona na wysokości 1959 m.n.p.m (zaledwie 26 metrów poniżej wierzchołka Kasprowego Wierchu) i wraz z Obserwatorium Meteorologicznym stanowi parę najwyżej położonych budynków w Polsce.

Więcej