Infogram Zakopane • Atrakcje Wydarzenia Kultura Turystyka

Teatr: Kruk

Na Scenie Propozycji Aktorskich Teatru Witkacego – „Kruk” hiszpańskiego dramatopisarza Alfonsa Sastre, tym razem w wyjątkowych wnętrzach Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie.

Zupełnie niezapowiedzianie odwiedzają Juana przyjaciele, których przecież nie zamierzał gościć. Na dodatek twierdzą, że otrzymali od niego zaproszenie. Zupełnie jak rok wcześniej… Te same gesty, stroje, muzyka… Czy ktoś postanowił czwórce przyjaciół spłatać figla, przywołując idealnie tamtą noc? Wzruszyć, przestraszyć, może napomnieć? Czy śni im się zbiorowy sen, czy Laura nadal żyje? Alfonso Sastre wprowadza nas w inny wymiar, trochę jak z filmu grozy, w świat, w którym zdaje się nam, że na wiele rzeczy mamy wpływ. Czy jednak na te, na których najbardziej nam zależy? Jak często zdarza nam się przeżywać chwile, które już przeżyliśmy? W „Kruku” odnajdziemy nie tylko z mistrzostwem przeprowadzone narastanie niepewności i strachu, ale także sytuacje, które nawet człowieka twardo stąpającego po ziemi, mogą doprowadzić do przerażenia i obłędu.

Spektakl przeznaczony dla widzów powyżej 16. roku życia

Reżyseria: Marek Wrona
Występują: Joanna Banasik, Krzysztof Wnuk, Piotr Łakomik, Emilia Nagórka i Dominik Piejko

Bilety można kupić on-line na stronie teatru www.witkacy.pl lub w kasie teatru (ul. Chramcówki 15), która jest czynna od wtorku do soboty w godz. 10.00-14.00 oraz na godzinę przed wieczornym spektaklem w miejscu jego prezentacji.

fot. Teatr im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem

Muzeum Jana Kasprowicza

Budynek, w którym Jan Kasprowicz spędził ostatnie lata swego życia, został wybudowany w 1920 roku przez harendziańskiego górala Jana Klusia Fudalę. Wkrótce kupiła go angielska malarka, Winnifred Cooper, od której w 1923 roku odkupił„Harendę” Kasprowicz. Ponieważ kupno domu umożliwiła mu wysoka zaliczka na tłumaczenia literatury angielskiej, Kasprowicz zwykł mawiać, że dom w Zakopanem zafundował mu „pewien Anglik, niejaki Szekspir”.

Muzeum Jana Kasprowicza i Galeria obrazów Władysława Jarockiego czynne od wtorku do niedzieli w godz. 10.15 – 15,15.

Kontakt: tel. 1820 68 426

Więcej