Infogram Zakopane • Atrakcje Wydarzenia Kultura Turystyka

Teatr Drugi Brzeg z Krakowa. Spektakl Inki Dowlasz „Poznaj siebie Hiobie”

„Poznaj siebie – Hiobie” to przedstawienie oparte na Księdze Hioba, Księdze Koheleta oraz Psalmach. “Podczas prób myśleliśmy, że nie tyle każdy z nas jest Hiobem, ile dotyka nas pewien „syndrom hiobowy”: takie przytłoczenie bólem, że nie widzimy wyjścia i odcinamy próby przyjścia z pomocą…

W tym sensie – cierpieniem najbardziej dotknięte są dzieci, które nie rozumieją nawet, co się tak naprawdę dzieje. Dlatego nasz Hiob jest młodym mężczyzną, któremu – patrząc z boku – niczego nie brakuje” – mówiła w wywiadzie dla zw.lt Inka Dowlasz. “Dla nas każdy spektakl jest przeżyciem, oczekiwaniem, że publiczność „chwyci”, podąży z nami w skupieniu” – dodała reżyserka.

Zakopiańskie Centrum Edukacji im. Heleny Modrzejewskiej

Uchwałą Rady Miasta Zakopane (XV/145/99 z dn. 15.12.1999) powołano zakład budżetowy pod nazwą Zarząd Obiektów Oświatowych działający do dnia 29.04.2004 r., kiedy to kolejną uchwałą (XIX/174/2004) zmieniono statut oraz nazwę jednostki na Zakopiańskie Centrum Edukacji im. H. Modrzejewskiej.
Zakładem zarządza i reprezentuje go na zewnątrz p.o. dyrektora Małgorzata Bachleda Szeliga.

ZCE zarządza budynkiem głównym przy ul. Kasprusie 35 a, w którym mieszczą się:
– Zespół Szkół Społecznych (Liceum Ogólnokształcące oraz Gimnazjum) prowadzone przez Społeczne Towarzystwo Oświatowe (Samodzielne Koło Terenowe nr 67)
– Zasadnicza Szkoła Zawodowa Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Zakopanem.

ZCE posiada bazę noclegową – ośrodek “Szpulki”. Obiekt położony jest w centrum Zakopanego, w cichej i spokojnej okolicy. Zapewniamy miejsca parkingowe dla wszystkich gości Ośrodka.

– 6 minut pieszo do ul. Krupówki ( główna ulica Zakopanego )
– 10 minut pieszo do przystanków komunikacji miejskiej i dolnej stacji kolejki na Gubałówkę
– 20 minut pieszo pod skocznię narciarską na Wielkiej Krokwi
– 15minut pieszo do dolin reglowych DO BIAŁEGO i STRĄŻYSKIEJ
– 10 minut pieszo do stoku narciarskiego Pod Lipkami

Więcej