Tatrzański Festiwal Biegowy: 3 biegi w Tatrach

13 i 14 sierpnia zapowiada się prawdziwe święto dla miłośników biegów górskich. 13 sierpnia zawodnicy wezmą udział w Tatra Fest Biegu na dystansie ok. 56 kilometrów, którego trasa wiodła będzie z Zakopanego na grań Tatr na odcinku Grześ – Rakoń – Wołowiec, Starorobociański Wierch – Ornak z powrotem do Zakopanego. Dla wszystkich, którzy chcą wystartować, ale wolą krótsze dystanse, tego samego dnia odbędzie się Tatra Vertical. Dzień później – 14 sierpnia coś na „deser”: Bieg Świstaka – krótszy, ale za to z niespodziankami, takimi jak kąpiel w beczce z wodą z górskiego potoku!

Tatra Fest Bieg

Termin: 13.08
Miejsce: Zakopane, Tatry
Trasa: Zakopane → Droga pod Reglami → Siwa Polana → Polana Chochołowska → Grześ → Rakoń → Wołowiec → Łopata → Jarząbczy Wierch → Kończysty Wierch → Starorobociański Wierch → Ornak → Iwaniacka Przełęcz → Schronisko Ornak → Kiry →Droga pod Reglami → Zakopane

Długość trasy: ok. 56 km

Deniwelacja: 3100 metrów.

Zgłoszenia: http://www.tatrafestbieg.pl/zgloszenia

Biegowi towarzyszyć będzie wiele atrakcji. W Zakopanem powstanie miasteczko festiwalowe, a w nim na wszystkich amatorów biegania i gór czekać będą: strefa fizjoterapii, warsztaty z odnowy biologicznej, warsztaty przyrodnicze, warsztaty z bezpieczeństwa w górach., slackline, joga dla biegaczy. Organizatorzy przewidzieli również zawody biegowe dla najmłodszych.

Ukończenie biegu daje zawodnikowi 2 punkty kwalifikacyjne do przyszłorocznego Biegu Ultra Granią Tatr.

Tatravertical

Termin: 13.08
Punkt startu znajduje się na Polanie Huciska. Trasa prowadzi górskimi szlakam. Pierwszy odcinek biegnie dnem Doliny Chochołowskiej. W rejonie schorniska PTTK w Dolinie Chocholowskiej zawodnicy wbiegają na szlak zółty prowadzący na Grzesia. Następnie szlakiem niebieskim pokonują Rakon, aby zakonczyć bieg na szczycie Wołowca.

Dystans: ok. 10 km, przewyższenie: ok. 1200 m

Bieg świstaka

Termin: 14.08
Miejsce zawodów: Polana Biały Potok, skałki w Dolinie Lejowej.
Bieg Świstaka to sprawdzian umiejętności biegowych, wspinaczkowych, oraz wytrzymałościowych. Zawodnicy będą mogli spróbować swoich sił w następujących konkurencjach:
– bieg przez 30 min. (liczy się ilość pętli pokonanych w określonym czasie),
– wspinanie z obciążeniem (5, 10, lub 15 kg) – drogi o trudności od IV do VI,
– przejście po linie slackline,
– kąpiel w beczce z zimną wodą,
– gwizdanie na palcach,

Dodatkowe atrakcje

-warsztaty z chodzenia po linie slackline,
-zjazd na tyrolce dla dzieci
Wieczorem planowane jest ognisko zakończeniowe dwudniowe zmagania w ramach Tatrzańskiego Festiwalu Biegowego.

  • 13 sierpnia 2016