Infogram Zakopane • Atrakcje Wydarzenia Kultura Turystyka

Spotkanie w ramach projektu Wojciecha Szatkowskiego „Narciarstwo wolności”: 100 szczytów na nartach w jeden rok

Wojciech Szatkowski jest zakopiańczykiem i od ponad 35 lat uprawiam narciarstwo wysokogórskie. Jak sam przyznaje, nie ma i nie miał nigdy w życiu większej pasji niż wejścia na nartach na szczyty, zjazdy stromymi żlebami lub kuluarami. Podczas spotkania opowie o wyzwaniu, które postanowił podjąć by uczcić setną rocznicę powrotu Polski na mapy świata.

W związku z nadchodzącą rocznicą stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości chce zrealizować swój życiowy plan, który nazwał Narciarstwem Wolności. To projekt wejścia na nartach ski-turowych w jedną zimę na 100 szczytów polskich gór. Od Bieszczad na wschodzie, po Karkonosze na zachodzie. Planuje zjazd między innymi z takich szczytów jak Świnica, Rysy, czy Kościelec w Tatrach; Tarnica, Paportna, Smerek w Bieszczadach oraz Śnieżka w Karkonoszach. Termin: grudzień 2017-maj 2018.

Muzeum Tatrzańskie - gmach główny

Gmach główny Muzeum Tatrzań skiego to zabytek architektury w stylu zakopiańskim, zbudowany w latach 1913-1922 według wspólnych planów Stanisława Witkiewicza i Franciszka Mączyńskiego. Wystawy prezentują historię regionu a także bogactwo kultury i przyrody Tatr oraz Podhala. W budynku znajdują się również biblioteka i czytelnia Muzeum Tatrzańskiego, czynna od wtorku dopiątku w godz. od 8.00 do 16.00.

Muzeum jest czynne od wtorku do soboty w godz. od 9.00 do 17.00 oraz w niedzielę w godz. od 9.00 do 15.00.

Kontakt: tel. 1820 15 205

Więcej