Infogram Zakopane • Atrakcje Wydarzenia Kultura Turystyka

Spotkania ludzi gór: „Od Kręgu Polarnego po Andaluzję”

Czy wiesz gdzie w górach Europy możesz poruszać się bez przewodnika? Nasi przewodnicy pokażą Ci najciekawsze trasy Europy. Będziesz miał okazję porozmawiać o trudnościach na szlakach. Czy wiesz, że jeden niedopałek papierosa, wyrzucony na ziemię, zanieczyszcza kilkanaście litrów wody? Czy wiesz, że jeden niefrasobliwy zjazd narciarza poza trasą, po cudownym, dziewiczym śniegu, może kosztować życie nowonarodzonego niedźwiadka?

Tego wszystkiego oraz dużo więcej dowiesz się podczas wykładu „Leave No trace – Nie Zostawiaj Śladów” poprowadzonego przez pracownika TPN.

Więcej informacji: http://www.apter.pl/osw,17,karnawalowe-posiady-aptera,

Jasny Pałac

Ten okazały budynek wzniesiony w latach dwudziestych XX wieku ze względu na swój stylowy wystrój i położenie jest idealnym miejscem wypoczynku.

Oferuje miejsca noclegowe w 1,2,3,4-osobowych pokojach z łazienkami, TV oraz fachową i miłą obsługę. Na życzenie gości posiłki (śniadania, obiady, kolacje) serwowane są w pięknej sali jadalnej, zwanej salą lustrzaną ze względu na znajdujące się w niej zabytkowe rokokowe lustra, pochodzące z połowy XVIII wieku. Sala ta może pomieścić 80 osób, pełni też rolę konferencyjną z zapleczem multimedialnym, co umożliwia organizowanie również spotkań, imprez okolicznościowych czy szkoleń.

Więcej