Infogram Zakopane • Atrakcje Wydarzenia Kultura Turystyka

Show: Kazio Sponge (gościnnie)

Sam o sobie mówi „freak” i „hipster”. Jedni mówią o nim: „kochany”, „uroczy zbój”, a inni: „mały, zarozumiały, rozpieszczony bachor”, bądź „cwaniaczek”. Nie ma pytania, na które nie znalazłby odpowiedzi. Kazio Sponge – gąbkowe dziecko Wydziału Lalkarskiego PWST we Wrocławiu – najbardziej wygadana lalka, która przełamuje granice teatralności.

Powstał w 2009 roku i od tego czasu wraz ze swoją mamą – Anną Makowską-Kowalczyk – przemierza Polskę i pojawia się w najmniej spodziewanych miejscach. Nie usiedzi na miejscu i wszędzie go pełno.
Kazio Sponge to 52-u centymetrowy, sześcioletni chłopiec wykonany z gąbki z zaawansowaną wadą wymowy.

Kocha ludzi – to go z pewnością wyróżnia, a jego główną cechą jest szczerość aż do bólu – nawet o swoich kompleksach mówi otwarcie nieświadomie czyniąc z nich atut. Jest dżentelmenem, bywalcem, „celebrytą”, królem ciętej riposty, gadułą i fachowcem w wyrażaniu opinii na każdy – bez wyjątku – temat. Jego marzeniem jest zostać piłkarzem (jest kibicem WKS-u Śląsk), ale na razie zajął się muzyką…gra na papierowej gitarze i cymbałkach, często śpiewa – nawet kawałki z najwyższej półki…

Mówi, że ma serce z gąbki i jest w nim miejsce dla każdego – przecież gąbka wiele chłonie.
Marzy o stworzeniu własnej korporacji, którą chce prowadzić z przymrużeniem oka i na przekór modelowi korporacji XXI wieku (ma już swój numer telefonu, a nawet dowód osobisty) .
Jego otwarta natura i pogodne usposobienie sprawiają, że na twarzach ludzi (i tych małych i tych dużych) zawsze pojawiają się uśmiechy.

Teatr RZT Szymaszkowa

“Teatr Rozrywki RZT Szymaszkowa stworzyliśmy, bo jesteśmy pasjonatami i kochamy sztukę. Nazwa teatru to nasze inicjały pochodzące od nazwisk : Rzankowski – Zbyryt i miejsca w którym się znajdujemy , Polany Szymoszkowej z przepięknym widokiem na szczyt Giewontu. Zespół tworzą profesjonaliści współpracujący z teatrami w całej Polsce: Natasza Leśniak, Kinga Naszkiewicz, Hanna Zbyryt, Wojtek Inglot, Stanisław Rzankowski. Łączymy wiele form teatralnych w pracy twórczej: piosenki, taniec, słowo, animację (np.lalki). Organizujemy: warsztaty dla dzieci i dorosłych, spektakle dla grup indywidualnych. Jesteśmy otwarci na różnorodne propozycje współpracy w dziedzinie sztuki.”

Więcej