Infogram Zakopane • Atrakcje Wydarzenia Kultura Turystyka

Recital fortepianowy Radosława Goździkowskiego

Koncert fortepianowy młodego pianisty na zakończenie obchodów Roku Karola Szymanowskiego w Zakopanem. W programie utwory Karola Szymanowskiego i Fryderyka Chopina.

Radosław Goździkowski urodził się w 1997 r. we Wrześni. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku lat 6 w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. I. Paderewskiego w Koninie. Jego pierwszym nauczycielem był mgr Andrzej Wójciński. Obecnie jest uczniem klasy czwartej Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Krakowie w klasie fortepianu prof. Andrzeja Pikula.

Jest laureatem wielu konkursów pianistycznych, m.in.: zdobył I miejsce w IX Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. J. Zarębskiego w Warszawie (2009), III miejsce w XVI Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Koninie (2010), I miejsce w I Ogólnopolskim Festiwalu Pianistycznym im. Apolinarego Szeluto w Słupcy (2011), III miejsce w VIII Ogólnopolskim Festiwalu Pianistycznym „Chopinowskie Interpretacje Młodych” w Koninie (2011), III miejsce w IV Chopinowskim Turnieju Pianistycznym im. Haliny i Ludwika Stefańskich w Krakowie (2013), III miejsce w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Koninie (2014). Od roku 2013 r. jest stypendystą Fundacji “Pro Musica Bona”.

Na recital wstęp wolny.

Muzeum Karola Szymanowskiego w willi Atma

Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie zaprasza po generalnym remoncie przeprowadzonym w ramach projektu „Muzyka pod Tatrami”. Jedyne na świecie muzeum biograficzne największego po Fryderyku Chopinie polskiego kompozytora mieści się w zabytkowej willi w stylu zakopiańskim z 1890 roku, w której Szymanowski mieszkał w latach 1930-1936. Ekspozycja składająca się z pamiątek po kompozytorze, wzbogacona została w multimedia, takie jak interaktywne mapy, filmy biograficzne, miejsce do odsłuchiwania muzyki, które spełniają oczekiwania współczesnego odbiorcy. Atma zaprasza na koncerty, wykłady oraz warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży.

Muzeum jest czynne od wtorku do niedzieli w godz. od 10.00 do 17.00.

Kontakt: tel. 1820 13 493

Więcej