Infogram Zakopane • Atrakcje Wydarzenia Kultura Turystyka

Puchar Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim

Lutowe zmagania w ramach Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim dostarczą mocy wrażeń. W końcu to teraz, w ostatnią sobotę miesiąca, rozstrzygnie się kto stanie na najwyższym szczeblu podium i z Zakopanego wyjedzie luksusowym samochodem. Zawody odbędą się 18 lutego (na Kasprowym Wierchu) i 25 lutego (na Harendzie). Jedne i drugie zawody wliczane są do cyklu Mistrzostw Polski Amatorów PZN.

Puchar Zakopanego to sportowe święto adresowane do każdego, kto kocha jazdę na dwóch deskach – niezależnie od wieku oraz tego, czy jest amatorem, czy ma za sobą profesjonalną przygodę narciarską. Imprezie towarzyszy niepowtarzalna atmosfera, na którą składają się emocje sięgające zenitu, świetna zabawa, zapierające dech w piersiach widoki i obietnica atrakcyjnych nagród.

Kasprowy Wierch

Kolejka na Kasprowy Wierch to jedyna w Polsce wysokogórska kolej linowa. Droga na szczyt Kasprowego Wierchu liczy 4291,59 metrów, ale dzięki nam trwa zaledwie kilkanaście minut – wagoniki przewożą jednorazowo nawet 60 osób zimą, latem 32 osoby!

Podróż ponad tatrzańskimi dolinami obfituje we wspaniałe widoki i dostarcza niezapomnianych wrażeń. Górna stacja kolejki jest położona na wysokości 1959 m.n.p.m (zaledwie 26 metrów poniżej wierzchołka Kasprowego Wierchu) i wraz z Obserwatorium Meteorologicznym stanowi parę najwyżej położonych budynków w Polsce.

Więcej