Promocja książki A. Baranowej „Osobno i razem. Szkice o twórczości Tadeusza Kantora i Marii Stangret” oraz wernisaż wystawy „Tadeusz Kantor i Maria Stangret-Kantor w Zakopanem”.

W 2015 roku Tadeusz Kantor – reżyser, malarz i scenograf – skończyłby 100 lat. Ten jubileusz wiązał się z licznymi wydarzeniami w kraju i zagranicą, których odbiór był tak pozytywny, że świętowanie przeciągnięto i na kolejny rok.

W październiku Kantora uczci Galeria Sztuki Współczesnej „Dom Doktora” w Zakopanem – mieście Stanisława Ignacego Witkiewicza, autora dramatów, którymi artysta niejako delektował się na scenie. Jak sam mawiał: „Ja nie gram Witkacego. Ja gram z Witkacym”.

W galerii do 5 listopada można oglądać wystawę obrazów Marii Stangret-Kantor „Kartki i skrawki”. Wernisażowi i finisażowi wystawy będą towarzyszyły promocje ostatnio wydanych książek, dotyczących Tadeusza Kantora i Marii Stangret-Kantor.

Galeria Sztuki Współczesnej „Dom doktora”

Galeria Sztuki Współczesnej mieści się w willi zbudowanej w stylu zakopiańskim w 1898 roku. Od 1912 roku była ona własnością zakopiańskiego lekarza Wacława Kraszewskiego. W 1993 roku wnuczka doktora, plastyczka Magdalena Kraszewska, założyła tu Galerię Sztuki Współczesnej.

Galeria jest czynna codziennie w godz. od 11.00 do 14.00 i od 16.00 do 19.00.

Kontakt: tel. 1820 00 239

Więcej
Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj informacje o wydarzeniach i atrakcjach Zakopanego!

PS. nie będziemy spamować ani udostępniać nikomu Twojego adresu