Infogram Zakopane • Atrakcje Wydarzenia Kultura Turystyka

Prapremiera książki „Na Giewont się patrzy”

Serdecznie zapraszamy na prapremierę wyjątkowej książki Barbary Caillot Dubus i Aleksandry Karkowskiej „Na Giewont się patrzy”, podczas której będzie można spotka się nie tylko z autorkami, ale także z bohaterami książki.

W miejscu tak magicznym jak Zakopane, gdzie z niemal każdego punktu można cieszyć się wspaniałym widokiem na Giewont, tradycje są niezmiernie silne, a klimat nigdy nie rozpieszczał swoich mieszkańców, najstarsi górale otworzyli przed autorkami swoje domy i serca. Opowiadali o dzieciństwie i życiu codziennym, wspominali czytanie przy świetle lampy naftowej, domy składające się z białej i czarnej izby, darcie pierza oraz tragiczne dzieje wojenne. Ich wzruszające historie przeplecione zostały starymi zdjęciami z rodzinnych albumów i współczesnymi portretami rozmówców.

Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko

Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko rozpoczął działalność w dniu 1 lutego 2003 roku. Działa w oparciu o miejscowe oddziały Związku Podhalan – regionalne stowarzyszenie kulturalne o wieloletniej tradycji.
Od dnia powstania siedziba GOKR Kościelisko mieściła się w Domu Ludowym im. Bronisławy i Kazimierza Dłuskich w Kościelisku na Chotarzu.
Od dnia 1 października siedziba GOKR Kościelisko została przeniesiona do nowo odremontowanego obiektu przy ul. Stanisława Nędzy-Kubińca 76.
W Witowie działa filia GOKR Kościelisko.

Więcej