Infogram Zakopane • Atrakcje Wydarzenia Kultura Turystyka

Pokazy filmów nagrodzonych podczas 13. Spotkań z Filmem Górskim

We wrześniu w Zakopanem po raz 13. można było zobaczyć najlepsze filmy poświęcone górom. Wybrane obrazy wrócą na kinowy ekran dzięki specjalnemu pokazowi laureatów 13. Spotkań z Filmem Górskim.

Wieczór rozpocznie krótkometrazowy „Doing it Scared”. Następnie zobaczymy „W nieznane” – zwycięzcę Nagrody Schroniska PTTK nad Morskim Okiem za „najlepszy film ukazujący człowieka w ekstremalnych sytuacjach”. Nie zabraknie poruszającego dokumentu „Piotr Malinowski. 33 zgłoś się…” w reżyserii Roberta Żurakowskiego i Bartosza Szwasta – laureata Nagrody Publiczności i Nagrody Specjalnej. Zwieńczeniem wieczoru będzie pokaz zdobywcy Grand Prix „Wyroku Hadwina”, w którym tytułowy bohater walczy o własne sumienie, zmagając się z konsekwencjami własnych wyborów.

Wstęp wolny!

Kino Giewont

Żyjemy w epoce multipleksów z kilkunastoma ekranami. Z jednej strony jest to wygoda, z drugiej – brak jakiegokolwiek uroku. Ten urok zachowało kino Giewont: z pozoru niewielkie, utrzymane stylistycznie w epoce początków kina w Europie. Idealne miejsce na romantyczną randkę, albo wypad z dawno niewidzianymi przyjaciółmi. Oczywiście ten urok nie przeczy nowoczesności: za wystrojem retro skrywają się nie tylko ambitne, niszowe tytuły, ale także najgłośniejsze nowości kinowe. I coś, co ma tylko kilka kin w Polsce: projektor wyświetlający filmy 4K, czyli rozdzielczości kilkukrotnie wyższej od full HD. Bez względu, czy jesteś więc zwolennikiem romantyzmu minionej epoki, czy miłośnikiem najnowocześniejszych technologii, u nas spędzisz niezapomniany wieczór pełen kinowych emocji.

Seans 2D / 4K
ulgowy: 15zł
normalny: 18zł
bilety grupowe (pow. 15 os.) 13zł/os

Seans 3D
ulgowy: 16zł
normalny: 19zł
bilety grupowe (pow. 15 os.) 14zł/os
okulary 3D na własność: 4zł

Więcej