Pokaz filmu „Dreamland” o Macieju Berbece

Bardzo osobista opowieść o ojcu, który nie wrócił z Broad Peak. 

5 marca 2013 roku czterej polscy himalaiści jako pierwsi w historii zdobyli w zimie wierzchołek Broad Peak. Sukces miał jednak swój dramatyczny finał. Podczas zejścia Maciej Berbeka i Tomasz Kowalski na zawsze zostali w Himalajach.

Tuż po wypadku Staszek Berbeka postanowił, że zrobi film o tacie: himalaiście, artyście i ratowniku TOPR, który jako pierwszy zdobył zimą na trzy ośmiotysięczniki. „Gdy zginął, pomyślałem, że wielu rzeczy o nim nie wiem, nigdy np. nie rozmawialiśmy o ważnej dla niego wyprawie na Broad Peak w 1988 r.” – mówi reżyser i autor scenariusza. Podczas zbierania materiałów, gdy wydawało się, że zachowała się tylko garstka fotografii i wspomnienia towarzyszy wypraw, trafił na bardzo obszerny, surowy materiał – reportaż z owej wyprawy sprzed trzydziestu lat. Na jego kanwie, uzupełniony wyprawą Staszka z braćmi do stóp Broad Peak, powstał wzruszający dokument o jednym z najwybitniejszych ludzi gór.

Pokaz filmu z udziałem twórcy Stanisława Berbeki w ramach Festiwalu Inspirowane Górami odbędzie się w czwartek 18 października o godzinie 20.00 w Kinie Sokół.

 

Kino Sokół

Jedyne kino 3D w Zakopanem

Ceny biletów:
seanse tradycyjne, analogowe, cyfrowe 2D
bilet normalny 18zł
bilet ulgowy 14zł
bilety grupowe (pow. 15 os.) 12zł/os

seanse cyfrowe 3D
bilet normalny 20zł
bilet ulgowy 15zł
bilety grupowe (pow. 15 os.) 13zł/os
bilety ulgowe wyłącznie na podstawie legitymacji
uczniowie do lat 18, studenci do lat 26, seniorzy powyżej lat 60

Więcej
Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj informacje o wydarzeniach i atrakcjach Zakopanego!

PS. nie będziemy spamować ani udostępniać nikomu Twojego adresu