Infogram Zakopane • Atrakcje Wydarzenia Kultura Turystyka

Podwieczorek na STRH: Spotkanie z Mariuszem Koperskim, autorem zakopiańskiej powieści kryminalnej „Po własnych śladach”

W pierwszym zakopiańskim bistro rusza nowy cykl spotkań: podwieczorki na STRH. W niedzielne popołudnia będzie można spotkać ciekawe postaci ze świata kultury, sztuki, sportu i… sami zobaczycie! Jako pierwszy na STRH zagości Mariusz Koperski, autor zakopiańskiej powieści kryminalnej “Po własnych śladach”.

Wszystko zaczyna się niepozornie. W wigilijną noc podczas śnieżnej zamieci dochodzi do tajemniczego wypadku. Samochód znanego biznesmena wjeżdża w starą chałupę, doszczętnie ją niszcząc. Kierowca ginie na miejscu. Jednak to, co na pierwszy rzut oka wydawało się zwykłą katastrofą drogową, zdaniem komentanta zakopiańskiej policji może być morderstwem…

Książka, podobnie jak poprzedzająca ją „Śmierć samobójcy”, utrzymana jest w konwencji kryminału, traktuje jednak także o codziennym życiu w Zakopanem.

Mariusz Koperski jest literaturoznawcą, pedagogiem, autorem kryminałów, a przede wszystkim zakopiańczykiem z wyboru. 25 lat mieszka na Podhalu.
Jako czytelnik czyta dużo i krytycznie, choć ma okresowe skłonności do popadania w entuzjazm. Jeśli klasyka, to Szekspir, Goethe, Proust, Mann (raczej Tomasz, chociaż Henryk też jest ok.), czy Kafka. Jeśli kryminał, to Henning Mankel, Jean Claude Izzo i Marek Krajewski. Do tego sporo hiszpańskiej prozy: Vargas LLosa, Marias, ale nie Coelho.
Jako pisarz wciąż mówi o sobie “debiutant”. Ale z ambicjami: będzie trzecia powieść kryminalna z komisarzem Karpielem w roli głównej i jeszcze kilkanaście innych. Pisze, bo lubi (jeszcze jak!)

STRH Cafe&Gallery

STRH to kawiarnia widokowa i galeria, która mieści się na 3 piętrze (na strychu) w niedawno wybudowanej Kamienicy “KRUPÓWKI 4A”. Pyszne śniadania i sycące lunche, ekologiczne wina, warsztaty, wernisaże i imprezy, których nie można przegapić – to wszystko znajdziecie na strychu!

Więcej