OSCYP Snowboard Contest

Najdłużej organizowane zawody snowboardowe w Polsce to pozycja obowiązkowa w kalendarzu wszystkich miłośników jednej deski. Zawodnicy z całego kraju przyjeżdżają do Białki Tatrzańskiej, aby wspólnie wziąć udział w najważniejszym wydarzeniu subkultury snowboardowej.

 

„OSCYP to polskie święto snowboardu. Polscy riderzy nie mają wielu okazji do integracji i wspólnej jazdy. Tego typu możliwości pomagają nam w rozwoju, ponieważ jeżdżąc z ludźmi na podobnym poziomie, można łatwo zainspirować się do robienia nowych trików” – mówi Wojtek Pawlusiak, zeszłoroczny tryumfator.

 

Zawody to także szansa dla młodych snowboardzistów na pokazanie swoich umiejętności przed starszymi kolegami i potencjalnymi sponsorami. Podczas dziesiątej edycji największym zaskoczeniem trzynastoletni Krzysztof Owczarek. Nastoletni reprezentant Warszawy jeździł razem z profesjonalistami, udowadniając przynależność do grona czołowych zawodników w Polsce.

 

OSCYP od samego początku odbywa się na stoku Kotelnica Białczańska w Białce Tatrzańskiej. Budowniczy śnieżnych przeszkód z ekipy Park Pirates co roku tworzą ciekawe i wymagające podłoże do przeprowadzenia śnieżnej rywalizacji na snowboardowe triki. W tym roku projekt przewiduje pojawienie się jednej skoczni do wykonywania trików powietrznych (big air), a także wiele przeszkód do ślizgania się po rurach i poręczach (jibbing). Kto najlepiej wykorzysta ich figury i zdobędzie tytuł mistrza jedenastej edycji OSCYP Contest? Przekonamy się już 2 lutego!