Infogram Zakopane • Atrakcje Wydarzenia Kultura Turystyka

Koncert: Misia Furtak, Helaine Vis, Henry No Hurry – Kościelisko Music Trail Festival

Tegorocznej edycji towarzyszy hasło „Na styku kultur”, co świetnie odzwierciedla skład festiwalu. Nie zabraknie zarówno bardziej tradycyjnego podejścia do muzyki folkowej, jak i jej nowoczesnej odsłony z wpływami muzyki elektronicznej czy alternatywnej. Pojawią się zarówno uznani artyści jak i nieznani szerszej publiczności. Festiwal współfinansowany jest ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2018. EtnoPolska”.

Bilet na 1 dzień: 30 zł, karnet na 2 dni: 40 zł

 

Pierwszego dnia imprezy wystąpią:

Henry No Hurry

Helaine Vis 

Misia Furtak

 

Pierwszy z nich to jednoosobowy projekt Wawrzyńca Jana Dąbrowskiego znanego z takich zespołów jak Letters From Silence czy Henry David’s GUN. Ze swoim nowym projektem Dąbrowski odwiedza  miejsca małe i kameralne, gdzie prezentuje swoje numery utrzymane w duchu indie-folku.

 

Helaine Vis to 22-letnia wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Materiał który prezentuje, to zbiór osobistych, szczerych, pełnych emocji wspomnień i przemyśleń opisywanych na przestrzeni ostatnich kilku lat. Jej delikatny głos uzupełnia i kontrapunktuje gitara w pełnym spektrum brzmień – od klasycznego i oszczędnego po ambientowe stratosferyczne, czasem brudne.

 

Misi Furtak nie trzeba nikomu przedstawiać. Przez lata związana z formacją Tres.b, w której była wokalistką i gitarzystką, od dłuższego czasu realizuje się solo. Na koncie ma jeden album „Epka”, a także gościnne występy u takich artystów jak HV/NOON, Mazolewski Quintet czy dr.no.

 

 

Restauracja Ziębówka w Witowie

Więcej