Infogram Zakopane • Atrakcje Wydarzenia Kultura Turystyka

Miłosne przeboje muzyki filmowej

Koncert Pauliny Martini, która wraz z zespołem zabiera publiczność w muzyczną podróż po największych romantycznych przebojach muzyki filmowej światowego kina. Koncert, który śpiewany jest w 8 językach, przypomina najbardziej znane melodie z takich filmów jak Ojciec chrzestny, Czarny Orfeusz, Ocean’s twelve, Śniadanie u Tiffany’ego, Love story, Malena, Hallo Szpicbrodka, Noce i dnie i wiele innych, znanych dzieł. Uczta dla miłośników dobrego kina i pięknej romantycznej muzyki.

Grand Hotel Stamary

Grand Hotel **** Stamary w Zakopanem ulokowany jest przy głównej arterii, prowadzącej do centrum kurortu górskiego. Na cele turystyczne zaadoptowany został budynek z 1905 roku, zaprojektowany przez Eugeniusza Wesołowskiego dla Marii Budziszewskiej, pierwszej właścicielki oraz fundatorki obiektu. Nazwa hotelu zaczerpnięta została od jej pseudonimu artystycznego.

Współcześnie budynek łączy piękną, historyczną elewację z wyjątkowo nowoczesnym – pod kątem wyposażenia – wnętrzem. Styl utrzymany w przestrzeniach obiektu nawiązuje do klasycznego wystroju, jednak zadbano o ich funkcjonalność, wprowadzając liczne, nowoczesne udogodnienia. W ten sposób udało połączyć się piękną formę architektoniczną, barwną tradycję z wysokimi oczekiwaniami, wymagających Gości.

Więcej