Infogram Zakopane • Atrakcje Wydarzenia Kultura Turystyka

Międzynarodowy Dzień Gór

Międzynarodowy Dzień Gór to święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2002 roku. Obchody mają na celu zwrócenie uwagi na problemy, z jakimi tereny górskie borykają się na co dzień, m.in.: zwiększone koszty zaopatrzenia i usług, infrastruktury oraz transportu czy energii. To również dobra okazja do zwiększenia świadomości społecznej dotyczącej znaczenia gór i lasów górskich oraz tego, jak ważna jest ich ochrona. Muzeum Tatrzańskie po raz drugi z tej okazji zaprasza do udziału w wydarzeniach.

PRZETRWANIE W GÓRACH – WARSZTATY DLA DZIECI
godz. 11.00
Zapraszamy na spotkanie, podczas którego wspólnie zastanowimy się i wybierzemy sprzęty niezbędne na wycieczkę górską. Wspomnimy jak to dawniej chodziło się na wyprawy górskie oraz poznamy zasady bezpiecznego poruszania się po górach.

GÓRY Z RÓŻNYCH PERSPEKTYW – WSPINACZKA, NARTY, A MOŻE BIEG? Spotkanie z Marcinem Kotelnickim, Wojciechem Szatkowskim oraz Marcinem Rzeszótko
godz. 16.00
Niezależnie od pór roku góry przyciągają, kuszą oraz inspirują do wysiłku i wypoczynku. Zapraszamy serdecznie na spotkanie, podczas którego eksperci zaprezentują różne formy aktywności górskich. Spotkanie będzie doskonałą okazją do zadania pytań naszym gościom podczas panelu dyskusyjnego.

PROJEKCJA SPEKTAKLU TEATRU TELEWIZJI „KAŻDY RATUJE SIEBIE” w reżyserii Jerzego Surdela na podstawie pierwowzoru autorstwa Michała Jagiełły
godz. 19.00

Galeria Sztuki XX wieku w Willi Oksza

Willa Oksza została zaprojektowana w stylu zakopiańskim przez Stanisława Witkiewicza w 1894 roku i zbudowana przez góralskich cieśli. W 2010 roku po remoncie konserwatorskim zaadaptowano jej piękne wnętrza na Galerię Sztuki XX wieku.

Galeria jest czynna od środy do soboty w godz. od 10.00 do 18.00 oraz w niedzielę od 11.00 do 16.00.

Więcej