Małopolska Joy Ride Festiwal 2019

Prawie 10 tys. zawodników i rowerowych zapaleńców, 8 niezwykle efektownych dyscyplin i 60 wystawców w rowerowym miasteczku. Na trzeci weekend maja cała Polska zjeżdża do Kluszkowiec na to jedyne w swoim rodzaju rowerowe święto.

 Kluszkowce znane są z pięknego widoku na Tatry, Jeziora Czorsztyńskiego i wielu turystycznych atrakcji. Jednak w maju najważniejsze stają się tu rowery. Co roku na Małopolska Joy Ride Festiwal przyjeżdżają tysiące osób, które chcą przetestować nowe sprzęty, bawić się do białego rana na Joy Ride’owych imprezach i oczywiście jeździć na rowerze. Niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania podczas festiwalu każdy znajdzie coś dla siebie. Podobnie jak przed rokiem 100% emocji zapewnia Województwo Małopolskie, które przy okazji zaprasza na kolejne, nowe trasy rowerowe sieci Velo Małopolska.

Różnorodne dyscypliny

  • Downhill – szybkie zjazdy trasą wypełnioną ostrymi zakrętami i skoczniami
  • Garmin Enduro – zjazdy rowerowe połączone z elementami ciężkich podjazdów
  • Flybag – powietrzne ewolucje przy miękkim lądowaniu na gigantyczną poduszkę pneumatyczną
  • BT Project Pumptrack – wyścigi na wyboistym torze modułowym, na którym zawodnik nie może pedałować, a jedynie używać siły grawitacji
  • Kärcher Dual Slalom – pojedynki na czas dwóch zawodników na równoległym torze
  • Cyklokarpaty Maraton – kilkunastokilometrowy wyścig setek rowerzystów
  • Marin Best Whip Contest – konkurs zaprzeczających grawitacji skoków, po których trzeba spaść na dwa kółka

 

Darmowe zawody dla dzieci

Z roku na rok ta część zawodów cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno dzieci jak i rodziców, a na starcie stają nawet trzylatki. Kids race, bo o nim mowa, to zawody dla chłopców i dziewczynek do 13 roku życia. Trasa przygotowana przez organizatorów jest całkowicie bezpieczna, a na każdego z uczestników na mecie czeka nagroda.

 

Wielkie targi sportowe

Najlepsza okazja, by przetestować sprzęt i zorientować się w nowościach. Co roku na towarzyszące festiwalowi targi przyjeżdża 60 wystawców, którzy przywożą ze sobą rowery, kaski, odzież sportową, nowinki technologiczne i to wszystko, czego miłośnik dwóch kółek może zapragnąć. Najlepsze firmy udostępniają do testów ponad 200 rowerów, więc jeśli ktoś zastanawia się, jaki rower wybrać, wizyta w Kluszkowcach jest obowiązkowa.

 

Darmowe szkolenia

I wisienka na torcie: darmowe szkolenia z pierwszej pomocy, mechaniki roweru czy fizjoterapii. Nie braknie też szkolenia z podstaw techniki jazdy na rowerze górskim.

 

Szczegółowy program i zapisy na www.joyride.pl

Kluszkowce

Więcej
Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj informacje o wydarzeniach i atrakcjach Zakopanego!

PS. nie będziemy spamować ani udostępniać nikomu Twojego adresu