Infogram Zakopane • Atrakcje Wydarzenia Kultura Turystyka

Letnie warsztaty dla dzieci: I po kim Ty to masz? Popatrz kim jestem!

Z jednego zdjęcia zerka na nas młoda kobieta w niemodnej fryzurze, z drugiego uśmiecha się mała dziewczynka, z kolejnego dumnie spogląda mężczyzna w dziwnym makijażu. Z portretu z uwagą przygląda nam się inny mężczyzna – o wyrazistych jasnych oczach i postrzępionych niczym górskie szczyty ramionach. Wiemy, jak wyglądali, ale kim byli ludzie utrwaleni na dawnych fotografiach i portretach znajdujących się w domu Karola Szymanowskiego.

Czy portret może opowiedzieć, kim jest, czym się zajmuje, co najbardziej lubi osoba portretowana? Podczas warsztatów najpierw sami przyglądniemy się wizerunkom osób, które były ważne dla dawnego gospodarza tego miejsca, potem jego samego spróbujemy „poznać”, przyglądając się portretom namalowanym mu przez przyjaciela. Porozmawiamy o znaczeniu przedmiotu, który może stać się elementem portretu i wreszcie sami spróbujemy stworzyć swoje ekspresyjne autoportrety, w których pokażemy innym, kim jesteśmy.

warsztaty odbywają się w dwóch turach: o 10.30 i o 12.15
preferowany wiek dzieci: 6–10
prowadzenie: Jagoda Gumińska-Oleksy

Muzeum Karola Szymanowskiego w willi Atma

Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie zaprasza po generalnym remoncie przeprowadzonym w ramach projektu „Muzyka pod Tatrami”. Jedyne na świecie muzeum biograficzne największego po Fryderyku Chopinie polskiego kompozytora mieści się w zabytkowej willi w stylu zakopiańskim z 1890 roku, w której Szymanowski mieszkał w latach 1930-1936. Ekspozycja składająca się z pamiątek po kompozytorze, wzbogacona została w multimedia, takie jak interaktywne mapy, filmy biograficzne, miejsce do odsłuchiwania muzyki, które spełniają oczekiwania współczesnego odbiorcy. Atma zaprasza na koncerty, wykłady oraz warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży.

Muzeum jest czynne od wtorku do niedzieli w godz. od 10.00 do 17.00.

Kontakt: tel. 1820 13 493

Więcej